تحقیقات جدید نشان می دهد زنان مسلمان در انگلیس نسبت به دیگر خانم ها مشکلات بیشتری برای یافتن کار دارند.

به گزارش مسلم پرس، به نقل از ایندیپندنت، تحقیقات جدید نشان می دهد زنان مسلمان با مشکلات دوگانه تبعیض جنسی و مذهبی مواجه هستند که آنها را موضوع سوءاستفاده ی جنسی در محل کار، آنلاین و در جامعه کرده است.

مشخص شده که زنان مسلمان در محیط کار با مشکلات زیادی مواجه هستند که شامل تبعیض در دوره ی بارداری، تفاوت حقوقی بالا و تبعیض نژادی در زمان استخدام می شود. گزارش اخیر منتشر شده توسط «شبکه ی اورپایی مخالف نژادپرستی» و «گروه محافظ ایمان انگلیس» به نام «زنان فراموش شده: تاثیر اسلام هراسی بر زنان مسلمان در انگلیس» تحقیقات و تجربیات افراد را بررسی کرده است.

مشخص شده که زنان مسلمان دارای مدارک دانشگاهی به ندرت کارهای رده بالا بدست می آورند درحالی که زنان مسیحی در زمان ارسال رزومه شانس بالاتری برای بدست آوردن آن شغل ها دارند.

از هر 8 زن مسلمان یکی از آنها اعتراف کرده که در زمان مصاحبه ی شغلی در مورد برنامه ی ازدواج و بچه دار شدن از آنها سوال شده، درحالی که این نرخ در بین زنان غیر مسلمان 1 مورد در هر 30 زن است. بعلاوه، از هر 4 استخدام کننده یکی از آنها اعتراف کرده که در زمان استخدام زنان مسلمان دچار دودلی بوده است زیرا داشتن بچه برای مسلمانان مهم است.

43 درصد از زنان مسلمان در انگلیس احساس می کنند در زمان مصاحبه ی شغلی مورد تبعیض قرار گرفته اند زیرا مسلمان هستند. این میزان در بین زنان مسلمان باحجاب بیشتر است؛ 50 درصد از آنها احساس می کنند تنها به دلیل تبعیض مذهبی فرصت های شغلی زیادی را از دست داده اند. مسئولان این تحقیق می گویند حجاب مانند نشانگر ایمان این زنان عمل می کند، و اعتقادات آنان را نسبت به دیگر زنان مشخص تر می کند.

آزارهای زبانی در مکان های عمومی دیگر مسئله ی رایج در این تحقیق است. زنان مسلمان گزارش داده اند افراد در خیابان سعی می کنند حجاب را از سر آنها بردارند، به خصوص از زمان حمله ی تروریستی در بروکسل این مسئله جدی تر شده است.

هجوم آنلاین نیز به این زنان با ایجاد شکلک های (ترول های) حجاب دار افزایش یافته است که زنان و لباس مذهبی آنان را مورد تمسخر قرار می دهد.

مسئولان این تحقیق می گویند: «زنان مسلمان در زمان استخدام، ارتقا شغلی و پرداخت حقوق با تبعیض های مختلفی مواجه می شوند. این چند تبعیضی ترکیبی از عوامل جنسی، اخلاقی و مذهبی است. اغلب زنان مسلمان به دلیل حجاب خود قابل شناسایی هستند. جرایم ناشی از تنفر در مورد این زنان زیاد است که معمولا کشیدن حجاب از سرآنها در مکان های عمومی را در برمی گیرد. گاهی افراد فریاد می زنند که «سرمردم را نبرید» که اشاره ی مستقیم به داعش دارد.»

«تولیپ صدیق»، وزیر کار انگلیس می گوید یافته ها نشان می دهد تبعیض با اسلام هراسی افزایش یافته و همچنان درحال رشد است و به سرعت باید درمورد آن کاری انجام شود. او در مصاحبه ی خود با ایندیپیندنت گفت: «متاسفانه، این واقعیت که زنان مسلمان با چندین نوع تعبیض مواجه هستند تعجب برانگیز نیست. تبعیض جنسی در انواع مختلف دیده می شود ولی زنان مسلمان با مشکلات بیشتری درگیر هستند که مربوط به باورهای آنها می شود – چه در مورد نوع پوشش و چه در مورد باورهای غلط نسبت به آنها.

خانم صدیق همچنین باور دارد بنیاد سیاسی و اجتماعی باید به سمت فمنیست رفته و نباید زنان مسلمان را از یاد ببرد. وی تصریح کرد: «شکی نیست که افراد در یک حرکت سیاسی، مانند زنان مسلمان در چرخه ی فمنیست، می توانند تاجایی بزرگ نمایی شوند که به فراموشی سپرده شوند. به نظر من فمنیست باید تمام زنان را در بربگیرد، بدون توجه به نوع ایمان آنها.»

صدیق افزود دولت باید چهارچوب قانونی را طوری طراحی کند که همه را در بربگیرد. وی گفت: «ما باید چهارچوبی قوی برای قوانین ضد تبعیض داشته باشیم که نبود سیستم رفتاری اینگونه را تضمین کند. درراستای رسیدن به این هدف، ممکن است مشخص کردن هر نوع  تفاوت  مانند لباس زنان دشوار باشد. اگرچه، قوانین محیط کار نباید هیچ کس را نادیده بگیرد. حتما می شود قوانینی وضع کرد که تمام کارکنان را پوشش دهد و ما برای این موضوع باید تلاش کنیم. درکنار تغییر قانونی بدون شک باید تغییر فرهنگی را نیز در نظر بگیریم تا بتوان تساوی در محیط کار را اجرایی کرد.»

درحال حاضر بیش از 2.7 میلیون زن مسلمان در انگلستان زندگی می کنند. نسبت سنی جمعیت مسلمان نسبت به جمعیت انگلیس جوان تر است، این درحالی است که 49 درصد از زنان انگلیسی زیر 25 سال هستند.