مالکوم اکس در جمله‌ای به یادماندنی ترور جان اف کندی را عواقب کارها و اعمال امریکا توصیف کرد. اکنون انگلیس نیز در منطقه وولویچ چوب کارهای خود را خورده است.

آیا عناصر دولت انگلیس همانگونه که عناصر دولت امریکا در ترور جی‌اف‌کی نقش داشتند، در قتل سرباز انگلیسی به دست دو فرد به ظاهر «سلفی» نقشی داشتند؟ این امر کاملا احتمال دارد. ما می‌دانیم که جنگ به اصطلاح علیه تروریسم یک حیله است و تمام مظاهر آن از جمله حادثه ۱۱ سپتامبر، بمب گذاری ۷ جولای در لندن، حمله در مادرید، بمبئی و جدیدتر از همه در بوستون همگی عملیات پرچم دروغینی بودند که توسط سرویس‌های امنیتی غرب اجرایی شدند.

اما گفته مالکوم اکس مبنی بر پرداخت تاوان اعمال خود، چیزی بیش از صرف نقش مقامات در اینگونه حملات است. مفهوم مهمتری که مالکوم در سر داشت، این بود که بذر هر چیزی را که بکارید، محصول همان را درو می‌کنید. و از آنجا که دولت انگلیس چندین قرن است که بذر ترور از جمله ترور به اصطلاح اسلامی را در سراسر جهان می‌کارد، معقول است که میزانی از همین ترور به جزیره‌ای که آن را بوجود آورده، بازگردد.

دو مظنون حمله وولویچ گفته می‌شود که سلفی ِ وهابی هستند. طبق گزارش‌ها، آنها از افراد نزدیک به انجم چودری، واعظ سلفی هستند؛ فردی که من چند هفته پیش در برنامه «مناظره» پرس تی‌وی با وی بحثو مناظره داشتم.

چودری ادعا می‌کند که مدافع مسلمانان است اما به نظر می‌رسد که به شکل حساب شده‌ای همه اقدامات وی چهره بدی از مسلمانان ارائه می‌دهد.

دلیل این امر چیست؟

شاید بدین خاطر که برداشت و قرائت چودری از اسلام همان چیزی است که مدت‌ها توسط دشمنان مسلمانان طراحی و ساخته و پرداخته شده است.

بنا به نوشته‌های دیوید لیوینگستون، محقق اسکاتلندی، کل مجموعه و جنبش وهابی / سلفی ساخته ماموران رژیم سلطنتی انگلیس در ۴ قرن پیش است. هدف: پاشیدن بذر اختلاف و نفاق بین مسلمانان؛ دشمن کردن مسلمانان با یکدیگر و نهایتا از بین بردن حکومت‌های بزرگ اسلامی از جمله امپراطوری‌های عثمانی، ایران و مغول.

سلفی - وهابی‌های تندرو عموما و به درستی تکفیری خوانده می‌شوند؛ تکفیری به کسانی گفته می‌شود که برادران مسلمان خود را مرتد و ملحد می‌دانند. چنین افرادی برای امپریالیست‌های غربی که به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان و سلطه بر جهان اسلام هستند، بسیار مفید و کارساز به شمار می‌روند.

صرفنظر از اینکه انگلیسی‌ها بنیانگذار جنبش وهایت باشند یا نه، نمی‌توان انکار کرد که جنبش افراطی وهابی - سلفی دست کم در یک قرن اخیر خادم و خدمتگزار انگلیس و امریکا بوده است. از زمانی که توماس ادوارد لورنس(لورنس عربستان) از سعودی‌ها و تکفیری - وهابی‌ها برای نابودی امپراطور عثمانی کمک گرفت، آل سعود، همراه با عاملان و مجریان وهابی - تکفیری خود نقش مهمترین دست نشانده عرب ِ انگلیس و امریکا را به خود گرفته است.

جنبش وهابی - تکفیری با نفت خود به دلارهای نفتی امریکا قدرت می‌بخشد. و آنها بواسطه حمله به صوفی‌ها، شیعیان، اهل سنت و تقریبا هر کسی که به اندیشه‌های متحجرانه و تاریک آنها باور ندارد، بذر هرج و مرج و نفاق را در میان امت اسلام می‌پاشند.

طبعا، افرادی مانند انجم چودری - یعنی مسلمانانی که همه از آنها بیزار هستند - از ابزارهای گرانبها و ارزشمند مقامات انگلیس(و متحدان اسرائیلی و امریکایی آنها) محسوب می‌شوند. به طور ویژه انگلیس، در به کار گیری و شست و شوی مغزی شبه نظامیان سلفی - تکفیری تخصص پیدا کرده است. سالیان سال این یک راز آشکار بوده که مساجد پارک فینزبری و بریکستون در لندن عملا مراکزی از دستگاه اطلاعاتی انگلیس بوده‌اند.

با وجود اینکه انجم چودری ممکن است یک متعصب نگون بخت و نه چندان باهوش محسوب شود، قهرمان و الگوی وی یعنی ایمن الظواهری سرکرده فعلی «القاعده» یک مامور و دارایی اطلاعاتی برای غرب محسوب می‌شود. همانطور که وبستر تارپلی در کتاب خود «۱۱ سپتامبر: ترور ساختگی» نوشته است: «جهان باید اظهارات جهان سادات، همسر انور سادات را به یاد بیاورد که طی یک مصاحبه تلوزیونی بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر گفت، الظواهری، یکی از قاتلان همسر وی سال‌هاست که در لندن زندگی می‌کند و انگلیس همواره استرداد وی به مصر را رد کرده است. حدسی که می‌توان زد این است که الظواهری یک مامور دوگانه سازمان اطلاعاتی ام‌آی - ۶ است…»

حدس تارپلی، حدس خوب و درستی است. نفیز مصدق احمد، محقق انگلیسی در مورد القاعده اخیرا به نقل از سیبل ادموندز، افشاگر اف‌بی‌آی نوشت:

«ادموندز در مصاحبه‌هایی با این نویسنده در ماه مارس ادعا کرد ایمن الظواهری، رئیس فعلی القاعده و معاون وقت اسامه بن لادن، بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ در بخشی از عملیات موسوم به «گلادیو بی» با مقامات نظامی و اطلاعاتی امریکا در سفارتخانه‌های این کشور در باکو و آذربایجان به طور منظم چندین نشست داشته است. وی افزود، الظواهری در کنار بسیاری از اعضای خانواده بن لادن و دیگر " مجاهدین " توسط هواپیماهای ناتو به نقاط مختلف در آسیای مرکزی و بالکان انتقال داده شدند تا در عملیات ‌بی‌ثبات سازی تحت حمایت پنتاگون مشارکت کنند.»

«به گفته دو خبرنگار هفته نامه ساندی تایمز(Sunday Times) که نامشان فاش نشده است، این مسئله و افشاگری‌های دیگر در بخشی از یک گزارش تحقیقاتی به تایید مقامات عالی رتبه پنتاگون و ام‌آی - ۶ رسیده است. خبرنگاران ساندی تایمز شرح دادند که چگونه به طرز غیرقابل توضیحی این تحقیق تحت فشار گروه‌های فشار ِ نامعلوم لغو شد؛ گروه‌هایی که به عقیده آنها وابسته به وزارت امور خارجه امریکا بودند.»

به عبارت دیگر، «القاعده» و کل پدیده «اسلام گرایی ِ افراطی» ِ وهابی - تکفیری مخلوق سرویس‌های اطلاعاتی غرب است. زمانی که آژانس‌های اطلاعاتی غرب و دست نشاندگان عرب آنها در خلیج فارس، مزدورانی جنایتکار و جزم اندیش به سوریه می‌فرستند تا سر قربانیان خود را بریده و در مقابل دوربین قلب آنها را ببلعند، باید گفت این بخشی از تلاش بلند مدت و جهانی آنها برای نابودی بیداری اسلامی است. همین اصل در مورد به کار گیری غرب از نیروهایش در وولویچ لندن نیز صدق می‌کند.

نکته اساسی: انجم چودری و دیگر مسلمانان «مسجد ِ پارک فینزبری» از جمله دو مظنون ماجرای وولویچ، خواه خود بدانند یا نه، ماموران رژیم سلطنتی انگلیس هستند. قتل یک سرباز انگلیسی در وولویچ اقدامی در راستای دفاع از اسلام نبود؛ این قتل اقدامی در راستای راه اندازی جنگ روانی علیه این دین بود؛ جنگی که دشمنان اسلام، یعنی دولت‌های انگلیس، امریکا و اسرائیل و مالکان ثروتمند این دولت‌ها آن را هدایت می‌کنند.