یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن درباره دستیابی این جنبش به موشک های دوربرد و نقطه زن روسی به عربستان هشدار داد و تأکید کرد: این می‌تواند به راحتی امنیت عربستان را متزلزل کرده و معادلات نظامی آل سعود را برهم زده و به نفع یمن رقم زند.

به گزارشMuslimPress، هادی العلیجی، یکی از رهبران جنبش مردمی انصارالله یمن در سخنانی به امکانات نظامی انصارالله اشاره کرد و گفت: انصارالله به موشک‌های دور برد و بسیار دقیق روسی دست پیدا کرده است که می‌تواند به راحتی امنیت عربستان را متزلزل کرده و معادلات نظامی آل سعود را برهم زده و به نفع یمن رقم زند.
وی در ادامه افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی عربی نمی‌توانند به آماری درباره تعداد، کیفیت و مکان این موشک‌های پیشرفته دسترسی پیدا کنند ولی قطعا این تهدید را باید جدی بگیرند که انصارالله به راحتی می‌تواند با استفاده از این موشک‌ها تاسیسات نفتی عربستان را نابود کند.
این عضو ارشد انصارالله در ادامه خطاب به مسوولان مصری اعلام کرد که با برد بالای این موشک‌ها اگر مصر بخواهد با تجهیزات نظامی خود از طریق دریا به یمن ضربه بزند قطعا این تجهیزات مورد هدف موشک‌های در اختیار انصارالله قرار می‌گیرد.
وی در ادامه به وضعیت خوب حزب انصارالله از نظر داشتن تجهیزات نظامی اشاره کرد و افزود: پیش از این انصارالله امکانات نظامی مناسبی در اختیار نداشت ولی هم اکنون می‌توانیم ادعا کنیم که با توان نظامی خود می‌توانیم اصل وجودی آل سعود در عربستان را به نابودی بکشانیم.
وی در پایان ضمن رد شایعات پیوستن علی عبدالله صالح به انصارالله تصریح کرد: انتشار چنین شایعاتی یکی از کارهای فتنه افروزانه دشمن است.

منبع: خبرگزاری رسا