گردهمایی با هدف توضیح اصول بنیادین اسلام و رد تصورات نادرست رایج در مورد اسلام در مسجد نور در شهر " مارشفیلد " واقع در ایالت " ویسکانسی " آمریکا برگزار می شود.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از پایگاه خبری «Marshfield News Herald»، گروهی از مسلمانان بخش مرکزی ایالت ویسکانسین از مردم برای حضور در مسجد نور در شهر «مارشفیلد» به منظور آشنایی بیشتر با اسلام و مسلمانان دعوت می‌کنند.
این گردهمایی با حضور سخنرانان برجسته که به توضیح اصول بنیادین اسلام و رد تصورات نادرست رایج در مورد اسلام می‌پردازند، روز ۱۲ اردیبهشت / ثور برگزار می‌شود.
عاصف حسین، عضو مسجد نور مارشفیلد می‌گوید: خشونت‌های برخی گرو‌ه‌های تروریستی که به نام اسلام جنایت می‌کنند، به اخبار رایج رسانه‌ها تبدیل شده و تصورات نادرست در مورد دین اسلام را گسترش داده است.
وی افزود: ما امیدواریم این برنامه بتواند مردم را در یک گفت‌وگوی آزادانه سهیم کند تا تصور بهتری از ایدئولوژی اسلام پیدا کنند و تصورات نادرست در مورد اسلام را دفع کنند.
حسین گفت: اسلام حدود یک میلیارد و ششصد پیرو در سراسر جهان دارد و دومین دین بزرگ و پرسرعت‌ترین دین در حال رشد جهان است اما از آنجا که تنها افراط‌گرایان در اخبار دیده‌ می‌شوند، بسیاری از مردم تصور می‌کنند که اسلام مروج خشونت و تروریسم است که این تصوری غلط است.
وی ادامه داد: تصورات نادرست زیادی در رسانه‌ها وجود دارد و یکی از مهمترین آن‌ها این است که اسلام مخالف آزادی بیان است.
حسین عنوان کرد: مسلمانان ویسکانسین مرکزی سال‌ها است که با آرامش در کنار همسایگان خود از دیگر ادیان زندگی می‌کنند.
بسیاری از مردم این منطقه و نیز بسیاری از سازمان‌ها از ما در مورد اسلام و فرهنگ اسلامی می‌پرسند که این برنامه به شناخت آن‌ها در این زمینه کمک خواهد کرد.
این برنامه در ادامه پروژه صلح دایره اسلامی شمال آمریکا برگزار می‌شود.
جمعیت اسلامی ویسکانسین مرکزی برگزاری این برنامه را بر عهده دارد که تاکنون با ثبت‌نام شمار زیادی از مردم این منطقه مواجه شده است.

منبع: خبرگزاری ایکنا