امام جمعه موقت تهران طی سخنانی در تجمع روحانیون و طلاب شهر قم علیه جنایات رژیم آل سعود در یمن، با بیان اینکه فرمایشات امام خمینی(ره) در سال ۶۶ باید مورد توجه قرار داد، افزود: باید شورایی از نخبگان و علمای جهان اسلام اداره حرمین شریفین را به دست بگیرند و این جنایتکاران را خلع کنند.

به گزارشمسلم پرس، آیت الله سید احمد خاتمی(امام جمعه موقت تهران) طی سخنانی در تجمع روحانیون و طلاب شهر قم علیه جنایات رژیم آل سعود در یمن، با بیان اینکه این اجتماع ۶ پیام برجسته دارد، اظهار کرد: اولین پیام اجتماع استادان و طلاب حوزه‌های علمیه پیام دینی و مکتبی است.
وی پیام دوم این اجتماع را برائت از جنایتکاران دانست و افزود: این صحنه دو جنایتکار دارد؛ یک جنایتکار مباشر صحنه و دیگری همراهان این جانی هستند. جانی مباشر دولت انگلیسی عربستان سعودی است دولتی که طبق نص تاریخ اصل و مکتبی که بر آن کشور حاکم است ساخته و پرداخته انگلیسی‌هاست.
امام جمعه موقت تهران همچنین در ادامه سخنان خود با استناد به آیه ۳۴ سوره انفال گفت: قرآن می‌گوید اینها(رژیم آل سعود) لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارند. آنها به دروغ خود را خادم الحرمین الشرفین می‌دانند، در حالی که اینها خائن الحرمین شریفین هستند و در پرونده اینها همراهی با رژیم صهیونیستی وجود دارد.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه فرمایشات امام خمینی(ره) در سال ۶۶ باید مورد توجه قرار داد، افزود: باید شورایی از نخبگان و علمای جهان اسلام اداره حرمین شریفین را به دست بگیرند و این جنایتکاران را خلع کنند.
آیت الله سید احمد خاتمی همچنین با اشاره به تجاوز دو مأمور سعودی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده، از اقدام دولت ایران مبنی بر لغو سفر حج عمره نیز تقدیر کرده و گفت: بایستی این تعلیق علاوه بر مجازات آن دو جنایتکار، تا زمانی که موانع زیارت زائران برطرف شود ادامه داشته باشد.
وی در ادامه افزود: درخواست ما این است که به راحتی تعلیق عمره را لغو نکنند. ملت ما ملت عفیف و محترمی است و جانش با عزت گره خورده است. به چه حقی چند انسان عوضی در بقیع به زائران ما اهانت می‌کنند؟
آیت الله سید اجمد خاتمی با اشاره به جنایات رژیم آل سعود در یمن گفت: آنها(سعودی ها) تاکنون دو هزار و ۶۹۶ نفر را کشته‌اند که ۹۹۶ نفر آنها کودک و ۱۵۵ نفر زن بودند و ۴ هزار و ۱۹۲ نفر را مجروح کردند.
وی همچنین تخریب ۳۴۵ مجتمع مسکونی، ۲۲۹۸ منزل، ۱۵۱ محل کسب و کار، ۱۲۰۰ مرکز دولتی، ۱۱ جایگاه سوخت، ۳۵ تانکر سوخت رسان و ۷۲ مدرسه را از دیگر جنایات آل سعود در یمن اعلام کرد و گفت: صهیونیست‌ها در غزه همین طور عمل می‌کردند.
وی دلسوزی و کمک را پیام سوم این اجتماع دانست و تاکید کرد: ما نسبت به کشورهای دیگر مشورت می‌دهیم ولی دخالت نظامی در این کشورها نداریم.
آیت الله سید احمد خاتمی با تشریح پیام چهارم این اجتماع گفت: این طلاب و بزرگانی که این همایش باشکوه را برگزار کردند به دنیا و داخلی‌های ملعون می‌گویند که این همان دست مخملی چدنی است که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند.
وی استقامت را پیام پنجم این اجتماع بیان کرد و افزود: راه حل بحران یمن استقامت مجاهدان یمن است که تاکنون موفق بودند. سعودی‌ها می‌گفتند یک هفته‌ای کار را تمام می‌کنند اما قهرمانان یمن سه هفته مقاومت می‌کنند و سعودی‌ها جرات ندارند نیروی زمینی خود را پیاده کنند چون نیروهای زمینی آنها نابود می‌شود.
امام جمعه موقت تهران همچنین تاکید کرد: انصارالله اعلام کرده که یک میلیون رزمنده پای کار دارد و در مدت کوتاهی این یک میلیون را به چهار میلیون خواهد رساند. میوه شیرین این استقامت پیروزی است.
آیت الله سید احمد خاتمی در پایان پیام این اجتماع بزرگ را وحدت دانست و افزود: در میدان رزم، وحدت یک ضرورت است. وحدت خود را در برابر دشمنانتان حفظ کنید که شما پیروز هستید.