رهبر جنبش انصارالله یمن در اظهاراتی تلویزیونی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل در رأس تجاوز به یمن قرار دارند، همچنین تأکید کرد: نظام عربستان برای تأمین منافع دیگران به یمن تجاوز کرده است و اسرائیل بزرگترین برنده تجاوز عربستان به یمن است.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از العالم، سید " عبدالملک الحوثی " شامگاه یکشنبه در اظهاراتی تلویزیونی گفت: بهانه دفاع از امنیت قومی عربی برای تجاوز به یمن، ادعایی باطل و عاری از صحت و تمسخر آمیز است.
وی افزود: آمریکا و اسرائیل در رأس تجاوز به یمن قرار دارند.
الحوثی اظهار داشت: نظام سعودی، سرباز و خادم آمریکایی‌ها است، و هر منطقه‌ای که در یمن هدف قرار می گیرد، از سوی آمریکایی‌ها تعیین شده و با نظارت آنان بمباران می‌شود.
سید " عبدالملک الحوثی " شامگاه یکشنبه در اظهاراتی تلویزیونی گفت: بهانه دفاع از امنیت قومی عربی برای تجاوز به یمن، ادعایی باطل و عاری از صحت و تمسخر آمیز است.
وی افزود: آمریکا و اسرائیل در رأس تجاوز به یمن قرار دارند.
الحوثی اظهار داشت: نظام سعودی، سرباز و خادم آمریکایی‌ها است، و هر منطقه‌ای که در یمن هدف قرار می گیرد، از سوی آمریکایی‌ها تعیین شده و با نظارت آنان بمباران می‌شود.
رهبر انصارالله با اشاره به کارشکنی‌های عربستان در مسیر فرایند سیاسی و گفتگوهای داخلی در این کشور، اظهار داشت: هدف عربستان از جلوگیری از حل مسالمت آمیز بحران یمن آماده کردن خود برای تجاوز بود؛ عربستان و متحدانش برای شکست گفتگوهای داخلی یمن تلاش می کردند تا خود را برای تجاوز آماده کنند.
الحوثی افزود: انقلابیون یمن با همه گروه‌های سیاسی تعامل و هیچ گروهی را منزوی نکردند.

* تلاش عربستان برای تحویل مراکز و نهادهای مهم یمن به القاعده
الحوثی خاطرنشان کرد: دشمنان از ما می‌خواهند که مراکز و نهادهای مهم را تخلیه کنیم تا القاعده این مراکز و نهادها را تصرف کند؛ القاعده قبلا توانست مناطق و مراکزی نظامی را در جنوب یمن تحت کنترل درآورد.
وی هشدار داد: عربستان می خواهد که القاعده یمن را به تصرف خود دربیاورد.
الحوثی با اشاره به تصرف بخشهایی از جنوب یمن به دست القاعده، گفت: القاعده برای جنوب و شمال یمن و برای همه مردم این کشور خطر و تهدید محسوب می شود.
الحوثی ادامه داد: یکی از اهداف متجاوزان از حملات هوایی، کمک به القاعده برای کنترل مناطق و مراکز نظامی در جنوب یمن است.
وی گفت: ما دست خود را به سوی برادران خود در جنوب یمن برای طرد القاعده و نیروهای بیگانه دراز می کنیم.
الحوثی خاطرنشان کرد: نظام عربستان برای تأمین منافع دیگران به یمن تجاوز کرده است و اسرائیل بزرگترین برنده تجاوز عربستان به یمن است.

* ادعای سیطره ایران بر یمن دروغ است
الحوثی با اشاره به ادعای دشمنان یمن مبنی بر کنترل جمهوری اسلامی ایران بر این کشور گفت: انقلابیون یمن درپی دست یابی به استقلال ملی هستند، و ادعای سیطره ایران بر یمن صحت ندارد.
وی با بیان اینکه متجاوزان قادر به مقابله با ایران نیستند، تأکید کرد: ایران کشوری مهم و بزرگ است و متجاوزان جرأت مقابله با ایران را ندارند.
رهبر جنبش انصارالله درباره مصوبه اخیر شورای امنیت ضد یمن گفت: مصوبه شورای امنیت غیرمنتظره نبود و اگر از حق و عدالت حمایت می کرد، برای ما غیرمنتظره بود؛ تجاوز به یمن با قطعنامه شورای امنیت و هیچ نهاد دیگری توجیه پذیر نخواهد بود.

* یمن حق دارد با متجاوزان مقابله کند
الحوثی با بیان اینکه یمن از حق مقابله با متجاوزان بیگانه برخوردار است، خاطرنشان کرد: مردم یمن نیازی به اجازه شورای امنیت و غیره برای مقابله با متجاوزان ندارند؛ ما اجازه مقابله با متجاوزان را فقط از قرآن کریم می گیریم.
رهبر انصارالله یمن گفت: تصور به زانو درآوردن مردم یمن، تصوری باطل است؛ مردم یمن حق دارند از هر گزینه ای برای مقابله با متجاوزان استفاده کنند.
الحوثی خاطرنشان کرد: درخواست من از مردم یمن ایستادگی و اتحاد و کنارگذاشتن اختلافات سیاسی است؛ گروه های سیاسی که با طرفداری از متجاوزان درپی تأمین منافع خود هستند، ناکام خواهند شد و به آرزوی خود نخواهند رسید.