آیت الله علوی گرگانی یکی از علمای گرانقدر جهان اسلام، با اشاره به اینکه برخی کشورهای مدعی اند که مسلمان هستند، تأکید کرد: اما این ادعایی بیش نیست، مانند کشور عربستان که پول نفت را صرف جنگ با کشورهای مسلمان از جمله یمن می کنند.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از خبرگزاری شبستان، آیت الله علوی گرگانی یکی از علمای گرانقدر جهان اسلام، روزگذشته(یک شنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی(پلیس) جمهوری اسلامی ایران با بیان این که همه امور به دست خداوند است، عنوان کرد: کسی که به قرآن کریم عمل کند هدایت می‌شود و اگر آموزه های قرآن کریم را در جامعه پیاده کند، خداوند نوید سعادت را به او می‌دهد.
آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: برخی کشورهای مدعی هستند مسلمان هستند، اما این ادعایی بیش نیست، مانند کشور عربستان که پول نفت را صرف جنگ با کشورهای مسلمان از جمله یمن می کنند.
ایشان همچنین یادآور شد: در روایات اسلامی آمده است که از امام معصوم(ع) سوال شد که چرا دین اسلام، کامل ترین دین است؟ حضرت فرمودند که چون برای تمام شئونات و ابعاد زندگی انسان دستور العمل دارد.
این عالم دینی بیان کرد: اگر مسلمانان راه اسلام را پیش بگیرند و هوای نفس را کنار بگذارند، اسلام برای جزئی‌ترین ابعاد زندگی انسان‌ها برنامه دارد، همچنین ائمه معصومین(ع) موارد مورد نیاز در زندگی ما را بیان کردند.
آیت الله علوی گرگانی با بیان این که خداوند در قرآن کریم می فرماید که من مکارم اخلاق را برای شما تمام کرد؛ این که ما چه در لباس روحانیت و چه در هر لباسی که باشیم، مهم نیست، بلکه تنها نیت و اعمال ماست که در نزد خدا مطرح است.