مردم یمن با برگزاری تظاهرات گسترده ای در صنعا، ضمن محکومیت حملات رژیم آل سعود و همپیمانانش با پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی به این کشور، از نهاد های بین المللی خواستند تا ضمن اقدام برای توقف حملات به یمن، تدابیر قانونی علیه محاکمه حامیان این تعدی را اتخاذ نمایند.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از العالم، مردم یمن علیه ادامه حمله رژیم آل سعود به کشورشان و هدف قرار دادن شهروندان بی دفاع و انهدام زیر ساخت های نظامی و غیر نظامی این کشور راهپیمایی کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات سکوت کشورهای عربی و غیر عربی در قبال حمله عربستان به یمن را که نقض آشکار منشور ملل متحد و موازین بین المللی در زمینه جرم بودن تعدی به یک کشور عضو سازمان ملل متحد است محکوم کردند.
تظاهرکنندگان همچنین از کلیه نیروهای سیاسی و ملی یمنی، خواستند تا با حفظ وحدت جبهه داخلی، کنار گذاشتن اختلافات و ایستادن در یک صف واحد در برابر حمله عربستان به یمن مقابله کنند.
مردم یمن همچنین، این تجاوز را مغایر با کلیه موازین و قوانین بین المللی درباره وحدت، حاکمیت و استقلال کشورها دانسته و از شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه عرب و دیگر نهاد های بین المللی خواستند تا ضمن اقدام برای توقف حمله و شکستن محاصره زمینی، دریایی و هوایی یمن به مسئولیت قانونی، اخلاقی و انسانی خود به منظور متوقف ساختن حمله ظالمانه و غیر موجه عربستان و هم پیمانانش به یمن عمل کرده و تدابیر قانونی علیه محاکمه حامیان این تعدی را اتخاذ نمایند.
در بیانیه این تظاهرات گسترده، هدف از ادامه حمله عربستان با حمایت امریکا را، کشتار مردم یمن و تخریب تأسیسات زیربنایی این کشور، هدف قرار دادن و محاصره غیرنظامیان، جلوگیری از ورود غذا و دارو و سوخت را به زانو در آوردن این ملت و وادار کردن آن به پذیرش منویات عربستان عنوان شده است.
در ادامه این بیانیه، از ملت های آزاده و نظام های میانه رو از جمله ایران، سوریه، لبنان، روسیه، چین، ونزوئلا و عمان که در کنار ملت یمن در برابر این حملات وحشیانه ایستاده اند تشکر شده است.
در این بیانیه از دیگر ملتها، دولتها، کشورها، آزادیخواهان جهان و هیاتها و سازمان ها، دعوت شده است تا با افشای جنایات پلید متجاوزین و نقض حقوق میلیون ها مردم یمن ملت یمن را یاری نمایند.
این بیانیه تأکید کرده است که مردم یمن قادر به حل مشکلات و گذر از بحران ها با ابزارهای مسالمت آمیز و متمدنانه می باشد و نیازی به قیمومیت دیگران ندارد.
این بیانیه همچنین جنگ فعلی در یمن را جنگ تمام مردم یمن علیه القاعده و داعش که مردم یمن را به قتل رساندند دانسته و همبستگی مردم این کشور و کمک آنان به ارتش و کمیته های مردمی برای پاکسازی استان های یمن از تکفیری ها را بهترین دلیل جهت اثبات این حقیقت عنوان کرده است.
تظاهرکنندگان یمنی در این بیانیه با اعلام مخالفت مردم یمن با حمله دمنشانه سعودی آمریکایی، از تمام مردم خواستند برای مقابله با تلاش به منظور انهدام، تجزیه، نقض حاکمیت و استقلال یمن بیش از پیش متحد شوند و همبستگی خود را حفظ نمایند.