پیکر ۱۱ شهید تیپ فاطمیون، مدافع حرم حضرت زینب(س) در شهر های مشهد و قم با حضور گسترده مردم و مسئولین ایران و همچنین مهاجرین افغان تشیع شد.

به گزارشمسلم پرس، روز پنج شنبه ۱۳ اسفند / حوت ۷ شهید ایرانی و افغان مدافع حرم حضرت زینب(س) در شهر مشهد مقدس پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله علم الهدی(امام جمعه مشهد) از مهدیه این شهر به سمت حرم مطهر امام رضا(ع) تشیع و در گلزار شهدای بهشت رضا مشهد مقدس به خاک سپرده شد.
این ۷ شهید، «علیرضا توسلی»، «رضا بخشی»، «نعمت الله نجفی»، «جاوید یوسفی»، «سیدحسین حسینی»، «سیدمحمود حکیمی» و «سیدقاسم سادات» نام داشتند که روز شنبه ۹ اسفند / حوت در جریان دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسیده بودند.
همچنین ۴ شهید افغان دیگر به نام های «مهدی صابری»، «سیدناصر حسینی»، «حبیب‌الله حیدری» و «احمد رجبی» نیز بعد از ظهر روز گذشته(جمعه) در شهر قم از مسجد امام حسن عسکری(ع) این شهر به سمت آستان مقدس حضرت معصومه(س) تشییع شده و پس از اقامه نماز به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی، در حرم مطهر بانوی کرامت با مدیحه سرایی و اذکار " لبیک یا حسین(ع) "، " لبیک یا زینب(ع) " و " یا زهرا(س) " در قطعه شهدای مدافعان حرم بهشت معصومه(س) به خاک سپرده شدند.

علی بخشی، برادر شهید رضا بخشی(فاتح) در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: از ویژگی‌های آن شهید چه می‌توانم بگویم جز اینکه او علاوه بر تحصیلات دانشگاهی که داشت، طلبه بود و درس طلبگی خود را حتی تا مقطع پیش از دکتری نیز رسانده بود.
وی افزود: دو روز گذشته که ما منتظر ورود پیکر این هفت شهید به ایران بودیم و با اشک ریختن خاطر خود را تسلی می‌دادیم، از دانشگاهش با ما تماس گرفتند که برای دریافت مدارک فارغ التحصیلی‌اش به دانشگاه مراجعه کنیم و تنها حرفی که توانستیم، بگوئیم این بود که آقا رضا شهید شد.
برادر شهید بخشی(فاتح) در ادامه با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی این شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) گفت: از هرکس که در مورد اخلاق و رفتار او بپرسید می‌گوید، آقا رضا نمونه نداشت و و همین بی‌نظیری بود که سبب شد جان خود را در راه اهل‌بیت(ع) فدا کند.
وی با اشاره به علاقه برادرش در مسیر اهل‌بیت(ع) تصریح کرد: برادرم نزدیک به دو سال در این راه مجاهدت کرد. او این بار می‌دانست که دیگر زنده بازنمی‌گردد، روزی که می‌رفت با هیچ‌کس خداحافظی نکرد و خندان از در خانه خارج شد.

همسر شهید توسلی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرگزاری ابنا اظهار داشت: علیرضا متولد سال ۱۳۴۱ و فارغ التحصیل جامعه المصطفی بود که از دوسال پیش برای حفاظت از حرم عقیله بنی هاشم و حضرت رقیه سلام الله علیهما به سوریه رفت.
وی افزود: شهید توسلی از قدیم الایام آموزش نظامی دیده بود و حتی در جنگ افغانستان با شوروی در دهه ۸۰ میلادی حضور داشت. این شهید در افغانستان برای دفاع از خاک و ناموس و در سوریه برای حفاظت از عقیده جنگید که سرانجام شهادت نصیبش شد.
همسر فرمانده شهید تیپ فاطمیون مدافع حرم با بیان اینکه تا قبل از شهادت علیرضا نمی‌دانستم فرمانده بوده است، گفت: همواره از وظیفه جهادی‌اش سخن می‌گفت، پس از مدت‌های طولانی به ما سر می‌زند و این زمان گاهی به شش ماه نیز می‌رسید.
وی ادامه داد: من بعد از ظهر روز شنبه هشتم اسفندماه(یک روز پیش از شهادت) تلفنی با او صحبت کردم، احوال همه را پرسید و از من خواست که همچون گذشته برای او و همرزمانش دعا کنم، گفت به زودی برمی‌گردد، راست می‌گفت، زود برگشت!

همچین مادر شهید حسینی نیز به خبرنگار ابنا گفت: سیدحسین ۱۸ سال سن داشت، هنوز نتوانستم پسرم را ببینم ولی دوستان و آشنایان می‌گویند که پیکرش بدون سر آمده است.