جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به اقدام شهرک نشینان صهیونیست مبنی بر دار زدن یک جوان ۳۲ ساله فلسطینی در داخل اتوبوس اسرائیلی، تاکید کرد که قدس در لحظه سرنوشت ساز قرار دارد.

«احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که اعدام الرمونی یک جنایت هولناک است که به کارنامه جنایت های صهیونیست ها اعم از نظامیان اشغالگر و یا شهرک نشینان افزوده شد و این موضوع نشان می دهد که قدس از جنایت های صهیونیست ها در امان نیست و باید از آن حمایت کرد.
وی افزود: آنچه در قدس اشغالی رخ می دهد، بیانگر آن است که قدس اشغالی در لحظه سرنوشت ساز و حساس در رویارویی با دشمن صهیونیستی قرار دارد.

حماس: اعدام الرمونی نشانگر پاکسازی نژادی فلسطینیان قدس است

جنبش مقاومت اسلامی " حماس " اعلام کرد: جنایات دشمن صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی در قدس یک پاکسازی نژادی است که با حمایت مقامات دولت عبری صورت می گیرد.
سخنگوی حماس در واکنش به شهادت الرمونی تصریح کرد: این جنایت، نشانگر تشدید قتل عام سازمان یافته فلسطینیان به دست نظامیان یا شهرک نشینان صهیونیست است.
فوزی برهوم افزود: این جنایت تصویرگر گستاخ تر شدن دشمن صهیونیستی نسبت به ریختن خون فلسطینیان در سایه سرکوبگری های تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی علیه مقاومت در کرانه باختری و بی اعتنایی سران کشورهای عربی و اسلامی به تعرضات " اسرائیل " در قدس است.
وی تاکید کرد: رژیم غاصب صهیونیستی این روزها فلسطینیان ساکن بیت المقدس را به خاک و خون می کشد و آنان را از خانه و کاشانه شان بیرون می کند و دست به اقدامات ویرانگرانه در این شهر می زند.
سخنگوی حماس یادآور شد: آنچه برای الرمونی رخ داد یک جنایت وحشیانه است.
وی ابراز امیدواری کرد که این جنایت وجدان های امت های عربی و اسلامی را برای تحرک در قبال رخدادهای قدس و فلسطین و نوار غزه بیدار سازد.
برهوم خاطرنشان کرد: رخدادهای خونین قدس به مثابه پاکسازی نژادی است که تحت حمایت محافل سیاسی تل آویو صورت می گیرد.

آماده باش نیروهای اشغالگر در قدس به دنبال اعدام یک جوان فلسطینی

به دنبال شهادت یک جوان فلسطینی بدست شهرک نشینان صهیونیست در منطقه صنعتی دیر یاسین در غرب شهر قدس، رژیم صهیونیستی نیروهای پلیس و نیروهای ویژه را به حالت آماده باش درآورد.
امروز دوشنبه جسد «یوسف الرمونی»(۳۲ ساله) جوان فلسطینی که در داخل یک اتوبوس اسرائیلی به دار آویخته شده بود در منطقه صنعتی شهرک «جفعات شائول» واقع در اراضی روستای دیر یاسین در غرب شهر قدس، پیدا شد.
این جوان فلسطینی ساکن محله جبل الزیتون مشرف به قدس قدیمی بود و دارای دو فرزند است.
در همین رابطه خانواده شهید الرمونی با رد ادعای پلیس رژیم اشغالگر مبنی بر اینکه وی خودکشی کرده است، تاکید کرد که شهرک نشینان صهیونیست وی را در داخل اتوبوس به دار آویخته اند.
از سوی دیگر رانندگان اتوبوس های فلسطینی وابسته به شرکت «ایجد» امروز دوشنبه در اعتراض به اعدام همکار خود بدست شهرک نشینان اعتصاب کرده اند.
در همین راستا صدها نیروی اشغالگر اسرائیل در منطقه جبل الزیتون و محله های مجاور آن اعم از الصوانه، وادی الجوز، راس العامود، الشیح و بیشتر مناطق قدس مستقر شده اند و این در حالی است که درگیری با نیروهای اشغالگر در تعدادی از شهرک ها و محله های قدس به خصوص در دو شهرک العیزریه و ابو دیس در جنوب شرقی قدس اشغالی و العیسویه در مرکز قدس ادامه دارد.

بازداشت ۱۶ فلسطینی در کرانه باختری

نیروهای اشغالگر اسرائیل شب گذشته ۱۶ فلسطینی را در نقاط مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.
رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که ۱۲ نفر از این بازداشت شدگان به دست داشتن در خشونت ها و پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت اسرائیلی ها و نیروهای امنیتی مظنون هستند.
نیروهای اشغالگر اسرائیل تقریبا هر روز فلسطینیان را به بهانه های مختلف در کرانه باختری و قدس اشغالی بازداشت می کنند.

زخمی شدن ده ها فلسطینی در درگیری های رام الله

صبح امروز دوشنبه ده ها فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست در شهرک بلعین واقع در غرب رام الله در کرانه باختری، دچار حالت خفگی شدند.
«عبد الله ابو رحمه» هماهنگ کننده کمیته های مردمی برای مقاومت در برابر دیوار حایل و شهرک سازی در شهرک بلعین گفت که یک گروه از نظامیان صهیونیست بامداد امروز به این شهرک یورش آورده و اخطاریه ای به خانواده «باسل منصور» رئیس شورای روستا ارائه کرده و نسبت به استمرار فعالیت مقاومت مردمی در این شهرک و هدف قرار دادن دیوار حایل و ایجاد شکاف در آن هشدار دادند.
به گفته وی تعدادی از جوانان نیز به سمت این نظامیان صهیونیست سنگ و کوکتل مولوتف پرتاب کردند و نیروهای اشغالگر نیز به سمت این جوانان گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی شلیک کردند که باعثشد ده ها نفر از این جوانان دچار حالت خفگی شوند.