برخی از جوانان مسلمان با انتشار پیام‌های صلح‌آمیز و گاه طنزآمیز در شبکه اجتماعی توئیتر به مقابله با تعصبات و احساسات ضداسلامی ای که در پی انتشار اخبار جنایات گروه تروریستی داعش در میان کاربران بوجود آمده است می‌پردازند.

«لیندا سرسور»، فعال فلسطینی مقیم بروکلین آمریکا در این باره می‌گوید: فضا به‌گونه‌ای شده که توهین به مسلمانان و عرب‌ها به مسئله‌ای قابل توجیه و متفاوت از توهین به سایر ادیان بدل شده است.
در این جنبش توئیتری، جوانان مسلمان با استفاده از هشتگ‌هایی مانند «من می‌ایستم چون…»(#IStandUpBecause) و «به نام من نه»(#NotInMyName)، تلاش می‌کنند تا تنوع فرهنگی و نقش مثبت اسلام و مسلمانان را به مردم معرفی کنند.
همچنین در هشتگ‌هایی مانند «عذرخواهی مسلمانان»(#MuslimApologies) در قالب طنز، نقش مثبت مسلمانان در تمدن انسانی و نیز پیشرفت‌های نوین را معرفی می‌کنند و نشان می‌دهند که چقدر مضحک است که بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان به خاطر یک گروهک کوچک تروریستی مجبور به عذرخواهی شوند.
یکی از کاربران در توئیت خود می‌گوید: «معذرت می‌خواهم که " آدولف هیتلر " نماینده کشور آلمان نیست اما " اسامه بن لادن " نماینده همه مسلمانان جهان است».
دیگری به طنز عنوان می‌کند: «من به خاطر جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم(و کشتار انسان‌ها در این جنگ‌ها) عذرخواهی می‌کنم، هرچند که مسلمانان هیچ مداخله‌ای در این جنگ‌ها نداشته‌اند اما گفتم که اگر این جنگ‌ها هم به نام مسلمانان شد، عذرخواهی کرده باشم!».