جنبش یاران انقلاب " ۱۴ فوریه " بحرین در آستای عاشورای حسینی در بیانیه ای تأکید کرد: انقلاب بحرین الهام گرفته از سیره امام حسین، ائمه اطهار و اهل بیت پیامبر اسلام و ادامه دهنده راه و روش پیامبران در مقابله با ظلم و طاغوت است.

جنبش یاران انقلاب " ۱۴ فوریه " بحرین در آستای عاشورای حسینی در بیانیه ای تأکید کرد: انقلاب بحرین الهام گرفته از سیره امام حسین واهل بیت(علیهم السلام) است و ادامه دهنده راه و روش پیامبران را در مقابله با ظلم و طاغوت است و به همین دلیل تا کنون زنده است و به اذن خدا تا پیروزی بر طاغوت ادامه خواهد داشت.

در ادامه این بیانیه بر ادامه مقاومت و انقلاب بحرین در محرم و عاشورا تا ریشه کن شدن آل خلیفه و طرد نیروهای سعودی در بحرین موسوم به " سپر جزیره " و نیز استعمارگران آمریکایی و انگلیسی از بحرین تاکید شده است تا در نهایت مردم با یک انتخابات آزاد نظام سیاسی خود را انتخاب کنند و سرنوشتشان را خود مشخص کنند.

جنبش یاران انقلاب " ۱۴ فوریه " در این بیانیه " حمدین عیسی آل خلیفه " پادشاه بحرین را فرعون عصر و یزید تاریخ توصیف کرده و تاکید کرده است که طرح های صلح امنیتی و سیاسی در سایه حکومت وی چیزی جز سراب و هدر دادن وقت نیست.

این جنبش ضمن اشاره به تحریم انتخابات بحرین اعلام کرده است که این انتخابات چیزی جز طرحی باطل با خواست آمریکا و غرب نیست و آنها با همکاری پادشاه بحرین به دنبال تفرقه در میان معارضان و بقای حکوکت پادشاهی هستند.

صادرکنندگان بیانیه مزبور در ادامه از ملت بحرین خواسته اند عاشورا و شهادت امام حسین(علیه السلام) و ثبات بر روش وسیره این امام و رسالات آسمانی را الگو قرار دهند و بر حوادثاطراف خود مانند تحولات سیاسی در راستای ظهور گروهک های وهابی که ساخته دست آمریکا و انگلیس و سعودی هستند، آگاهی بیشتر یابند. کسانی که برای بقای بیشتر خود این گروهک های تروریستی را علم کرده اند.

هم چنین این بیانیه تاکید شده است که شعارهای عزای امسال باید شعارهایی سیاسی و واضح در راستی رسوا کردن طرح آمریکایی - صهیونیستی - انگلیسی باشد که سعی دارند با پشتیبانی مالی از حاکمان ریاض، قطر و امارات ادامه آن را بر مردم تحمیل کنند.