آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر این که بهترین راه برای رفع فتنه جریان تکفیری اتحاد همه علمای اسلام است، اظهار کرد: این جریانات چهره اسلام را مخدوش می کنند و جنایات خود را با نام اسلام انجام می دهند.

به گزارش مسلم پرس - آیت الله مکارم شیرازی، عالم برجسته ایرانی در دیدار رییس و اعضای " سازمان اهل بیت(ع) " کشور اندونزی با توجه به این که اقدامات جریانات تکفیری به همه مذاهب اسلامی ضربه می زند، گفت: باید همه علمای اسلام برای نفی افکار این جریان ها تلاش کنند و به دنیا بگویند که اسلام دین رحم و محبت است و با کارهای خشن تناسبی ندارد.
وی با اشاره به این که دشمنان اسلام، تکفیری ها را به عنوان مسلمان به دنیا معرفی می کنند، افزود: آنها در رسانه های خود عمداً از داعش با عنوان دولت اسلامی یاد می کنند در صورتی که آنها نه دولت دارند و نه اسلامی هستند.
این عالم برجسته جهان اسلام همچنین در سخنانی فرمود: ما به برکت هدایت اهل بیت پیامبر(ص) در این راه نورانی قرار گرفته ایم و باید خدا را شکر کنیم اگر این بزرگواران نبودند ما در مسیر صحیح نبودیم؛ ما با کمک و هدایت اهل بیت پیامبر(ص) راه صحیح و کتب ایشان را اختیار کردیم اما هیچ گاه به مقدسات اهل سنت نیز توهین نمی کنیم.
در ابتدای این دیدار یکی از حضار به تشریح فعالیت های " سازمان اهل بیت(ع) " اندونزی پرداخت و گفت: ما در زمینه دفاع حقوقی از شیعیان و نشر مذهب تشیع فعالیت می کنیم و همچنین علیه جریانات تکفیری به مبارزه می پردازیم.
او افزود: با بهره مندی از اخلاق و فقه اهل بیت پیامبر(ص) و همچنین رهنمودهای علمای بزرگ جهان تشیع توانسته ایم جمعیت بسیاری را به تشیع دعوت کنیم؛ مستبصرین در این کشور جمعیتی میلیونی دارند.