رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد، نتایج بازشماری آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور روز یکشنبه اعلام می‎شود.

«یوسف نورستانی» رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته در نشستی خبری اعلام کرد، نتایج بازشماری آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور روز یکشنبه اعلام خواهد شد.

نورستانی افزود: از مجموع ۴ هزار و ۲۶۳ صندوق رأی‎دهی که باید بازشماری می‎شد، ‌۴۰۵ صندوق باقی مانده است که کار بر روی بازشماری آن آغاز و قرار است تا روز یکشنبه روند آن به اتمام برسد.

وی گفت: این صندوق‎ها مربوط به ۳۱ ولایت افغانستان بوده و پس از بازشماری نتیجه آن به کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخاباتی این کشور فرستاده خواهد شد.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با تأکید بر اینکه بازشماری این ۴۰۵ صندوق رأی‎دهی بر روی شفافیت انتخابات این کشور تأثیر دارد، گفت: ‌روند بازشماری آرا تحت نظارت جدی ناظرین بین‌المللی و ناظرین ستادهای انتخاباتی صورت گرفته و کاندیداها باید نتیجه آن را بپذیرند.

نورستانی تأکید کرد، تمام چک لیست‎ها را ناظرین بین‌المللی و جامعه جهانی پذیرفته و هم‎اکنون هیچ دلیلی برای عدم پذیرش نتایج از سوی هر یک از کاندیدا وجود ندارد.