گفتگو های سیاسی برای ایجاد حکومت وحدت ملی از سوی تیم اصلاحات و همگرایی متوقف شده است.

اعضای تیم اصلاحات و همگرایی می گویند که هنوز هم پس از تعیین ضرب الاجل از سوی این تیم تاکنون به خواسته های آنان هیچ گونه، پاسخ مثبتی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، دولت افغانستان وسازمان ملل ارائه نشده است.
رحیلی فرملی؛ عضو ستاد انتخاباتی دکتر عبدالله عبدالله به خبرگزاری آوا گفت: همزمان با اعلام ضرب الاجل از سوی تیم اصلاحات و همگرایی گفتگو های سیاسی برای حکومت وحدت ملی نیز از سوی این تیم متوقف شده است.
این درحالیست که مسئولین تیم اصلاحات و همگرایی هشدار دادند: چنانچه طی ۲۴ ساعت آینده به خواست های آنان رسیدگی نشود، روند انتخابات را برای همیشه ترک می کنند.
اما این عضو ستاد انتخاباتی دکتر عبدالله امیدوار است که تا بعد از ظهر امروز(۱۱ سنبله / شهریور) به خواسته های این تیم از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، حکومت افغانستان و دفتر سازمان ملل پاسخ مثبت ارائه شود و این روند هر چه زوتر به نفع مردم افغانستان خاتمه یابد.
این گفته های رحیل فرملی در حالی ابراز می شود که طاهر زهیر؛ سخنگوی ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمد زی برای ادامه گفتگو های سیاسی میان نامزدان خوشبین بوده و می گوید که انتظار می رود که این گفتگوها در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب برسد.
به گفته ی سخنگوی تیم تحول و تداوم در روز ۱۹ سنبله / شهریور نتیجه انتخابات بطور قطع اعلام خواهد شد و بعد از آن مراسم تحلیف رییس جمهور آینده برگزار می شود.
گفتنی است که در یک هفته گذشته دیدارها و گفتگوها میان هر دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان بیشتر شده، اما به نظر می رسد این گفتگوها تا کنون نتایج مطلوبی را به دنبال نداشته است. هر دو طرف روی صلاحیت های رئیس اجرایی به ویژه این که رئیس اجرایی باید رئیس شورای وزیران نیز باشد و صلاحیت های معاونان رئیس اجرایی به توافق نرسیده اند.