حضور ورزشکاران زن با حجاب اسلامی در عرصه های بین المللی نوعی ترویج اسلام به حساب می آید که در این خبر به آن می پردازیم.

حجاب بانوان مسلمان در مسابقات ورزشی جهان معرف شخصیت، مکتب و هدف آنان بوده و جلوگیری و عدم حضور بانوان محجبه در رقابت‌های بین‌المللی به معنای واهمه غرب از تبلیغ اسلام است.

در المپیک۲۰۱۰ لندن، " الهه احمدی "، تیرانداز المپیکی ایران جایگاه ششمی را به خود اختصاص داد، اتفاقی که در تاریخ تیراندازی ایران بی‌سابقه بود.

"نیلوفر اردلان "؛ " کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان ایران "، اعتقاد دارد که پوشش اسلامی هیچ منعی برای ورزش در سطح حرفه‌ای نیست و با وجود حجاب در میادین داخلی و بین‌المللی ضمن کسب انرژی مضاعف هیچ مشکلی برای ورزشکاران به وجود نمی‌آورد، نیلوفر اردلان می گوید: به خاطر حفظ شئونات و ارزش‌های اسلامی و غرور ملی ایران به داشتن و بازی کردن با حجاب افتخار می‌کنیم.

"مرجان کلهر " پرچمدار کاروان ایران در بازی‌های ۲۰۱۰ و نخستین بانوی محجبه ایرانی در بازی‌های المپیک زمستانی مورد توجه رسانه‌هایی گروهی دنیا قرار گرفت.

مینو عابدی: حجاب در رشته تیراندازی باکمان، سختی‌هایی را موجب می‌شود؛ به‌خصوص از نظر فنی ولی با این‌حال، همیشه باحجاب حضور پیدا می‌کنم

"مینو عابدی " در رشته تیروکمان در مسابقات کشورهای اسلامی توانست روی سکوی سوم بایستد.

مینو عابدی درباره واکنش ورزشکاران خارجی به حجاب بانوان ایرانی این‌گونه می‌گوید: «در مسابقات کلمبیا، موضوع حجاب برای مردم بسیار عجیب بود. این موضوع تا جایی بود که مردم دائماً می‌خواستند با ما عکس یادگاری بگیرند. البته دیگر عادت کرده‌اند که ما را باحجاب ببینند. درواقع، حجاب به نماد ورزشکاران بانوی ایرانی تبدیل‌شده است. حجاب در رشته تیراندازی باکمان، سختی‌هایی را موجب می‌شود؛ به‌خصوص ازنظر فنی ولی بااین‌حال، همیشه باحجاب حضور پیدا می‌کنم».

"سمیه حیدری " نایب‌قهرمان مسابقات کوراش آسیا که باحجاب چادر در سکوی اهدای مدال حاضر شد درباره اهمیت حجاب این‌گونه می‌گوید: هدف بعدی من کسب مدال طلای المپیک است و اگر در این راه حمایت شوم به این موفقیت دست پیدا خواهم کرد اما اگر روزی قرار باشد بین طلای المپیک و حفظ حجاب یکی را انتخاب کنم قطعاً حفظ حجاب برای من اهمیت بالاتری دارد.

سمیه حیدری: اگر روزی قرار باشد بین طلای المپیک و حفظ حجاب یکی را انتخاب کنم قطعاً حفظ حجاب برای من اهمیت بالاتری دارد.

بثینه الاحواز یک بسکتبالیست مسلمان و محجبه در ایالت «کنتیکت» آمریکا است که تلاش می کند به الگویی برای دختران مسلمان در آمریکا تبدیل شود.

بثینه الاحواز دانش‌آموز مسلمان سال دوم دبیرستان «گیلبرت»ایالت کنتیکت آمریکا، در گفت‌ و گو با برخی روزنامه ها و رسانه های مجازی امریکایی از تاکید خود به موضوع حجاب سخن به میان اورده و افزوده است که در هیچ شرایطی ورزش با لباس اسلامی را ترک نخواهد کرد.

کلثوم عبدالله زن ۳۵ ساله مسلمان و محجبه آمریکایی که در رشته وزنه‌برداری فعالیت می‌کند اظهار داشت: حجاب مسئله‌ای است که به آن اعتقاد دارم و همواره در عموم چنین پوششی داشته‌ام.

کلثوم به علت قوانینی که در این رشته ورزشی علیه حجاب وجود دارد از شرکت در رقابتهای وزنه‌برداری بین‌المللی محروم شد.

«رقیه القصره» دونده بحرینی گفت: حجاب نه تنها محدودیتی ایجادنمی‌کند، بلکه به من آزادی‌می‌دهد.

وی گفت: این لباس‌ها نه تنها برایم هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه به آن به عنوان یک مساله ضروری می‌نگرم که به من نیرو می‌دهد. فکر می‌کنم قلب و روحم با حجاب یکی شده است.

*ترس غرب و سرمایه‌داران غربی از گسترش اسلام ناب محمدی در بازی‌های بین‌المللی ورزشی

بنابراین اگر کنفدراسیون‌های جهانی ورزش به بهانه داشتن حجاب و عفاف مانع حضور زنان ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی ورزشی می‌شود، در حقیقت نشان‌دهنده واهمه آنان از تبلیغ اسلام در عرصه جهانی است. زیرا این حضور بانشاط همراه باحیا و عفاف(که در ذات بشر است) همراه با کسب موفقیت‌های چشمگیر یک تبلیغ تمام‌عیار اسلام در دنیاست، که به زیباترین شکل در مقابل دیدگان جهانیان اتفاق می‌افتد پس مهم‌ترین دلیل این ممانعت چیزی جز ترس غرب و سرمایه‌داران غربی از گسترش اسلام ناب محمدی نیست.