حزب‌الله لبنان از تمامی مردم این کشور درخواست کرد تا برای گرامی‌داشت روز قدس در مجموعه سید الشهدا(ع) واقع در ضاحیه جنوبی بیروت به‌صورت گسترده حضور پیدا کنند.

به گزارش شبکه خبری المنار، حزب‌الله لبنان از تمامی مردم این کشور درخواست کرد تا برای گرامیداشت روز قدس در مجموعه سید الشهدا(ع) واقع در ضاحیه جنوبی بیروت به‌صورت گسترده حضور پیدا کنند.

همچنین اعلام شده که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در این مراسم و در ساعت ۱۷ به‌وقت محلی سخنرانی خواهد کرد. سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان یک‌شنبه شب در تماس تلفنی با خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از صلابت و پایداری نیروهای مقاومت و ابتکارات و نوآوری‌های آنها در میدان نبرد و صبر بسیار زیاد ملت مظلوم غزه تمجید کرد و نسبت به ملت فلسطین افزود؛ ملتی که با نیروهای مقاومت خود در گزینه‌ها و شروطش همگام و پایبند است.

وی بر حمایت و ایستادن حزب‌الله و مقاومت لبنان کنار انتفاضه و مقاومت ملت فلسطین از جنبه قلبی، کالبدی، اراده و امید و سرنوشت تأکید و دیدگاه مقاومت ملت فلسطین و شروط به‌حقش برای پایان نبرد کنونی را تأیید کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین با رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تماس تلفنی گرفت و دو طرف اوضاع میدانی و تحولات سیاسی و تحرک دیپلماتیک کُند و شکست خورده در مقابل انسجام میدانی و وحدت همه گروه‌های مقاومت در این رویارویی سرنوشت ساز را بررسی کردند.

دو طرف تأکید کردند که اگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن صهیونیست در تجاوزگری خود به تأیید بین المللی و دولتی متکی است، مقاومت در غزه به قوی‌ترین تأیید و حمایت مردمی متکی و پشت‌گرم است.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در این تماس تلفنی و گفت‌وگو بار دیگر بر موضع حزب‌الله و مقاومت اسلامی در لبنان درخصوص ایستادن کنار مقاومت در غزه و همبستگی، تأیید و آمادگی حزب‌الله و مقاومت لبنان برای همکاری و پیشرفت و تکامل به‌منظور تحقق اهداف مقاومت در غزه و به شکست کشاندن اهداف تجاوزگری(رژیم اسرائیل) تأکید کرد.