معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن سخنانی در دومین روز همایش بین‌المللی «نقش جهان اسلام در هندسه قدرت جهانی» که در تهران برگزار شد، بر ضرروت نشر و توسعه اسلام ناب که امام خمینی(ره) پایه‌گذار آن بودند، تأکید کرد.
«شیخ نعیم قاسم»، معاون دبیرکل حزب الله لبنان، ضمن سخنانی در دومین روز همایش «نقش جهان اسلام در هندسه قدرت جهانی» که در تهران برگزار شد، پیشنهاداتی برای افزایش کارآیی آن ارائه داد و گفت: بسیار مهم و ضروری است که ما در کنار اهداف کلی و عمومی خود، اهداف کوتاه‌مدت و جزئی نیز داشته باشیم که در مراحل مختلف بتوانیم آن‌ها را محقق کنیم، این اهداف باید مرحله‌ای باشند. وی افزود: از دیگر نکات مهم و ضروری که باید برای تحقق آن تلاش کنیم، نشر و توسعه نظریه اسلام ناب است که پایه‌گذار آن امام خمینی(ره) بودند و امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی این راه را ادامه می‌دهند و استفاده از این نظریه و رجوع به آن در همه مسائل و موضوعات بین‌المللی امری ضروری است. وی در ادامه اظهار داشت: از دیگر مطالب و پیشنهادهای مهم که باید به آن توجه کنیم، کمک هر کدام از ما به دیگری است، به گونه‌ای که بتوانیم از قدرت‌ها و توانایی‌های یکدیگر استفاده کنیم و توانایی‌های خود را به صورت مشترک به کار بگیریم، تا قدرت و توانایی‌ ما چند برابر شود و در مصرف آن نیز صرفه‌جویی شود. وی تأکید کرد: ما نباید منزوی شده و روابط خود را با دیگران قطع کنیم و امکانات خود را در یک دایره تنگ محصور بکنیم.

ضرورت پیروی از گفتمان مقاومت در عرصه‌های مختلف

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه، پیروی از گفتمان مقاومت در همه زمینه‌ها از جمله زمینه‌های علمی، سیاسی و فرهنگی را از دیگر مسائل مهمی دانست که باید به آن حداکثر توجه را داشته باشیم. وی همچنین، ایجاد و تشکیل یک کمیته که گزارش‌های مختلف به صورت دوره‌ای و مرحله‌ای به دست آن برسد، را خواستار شد و گفت: این کمیته می‌تواند استمرار ما در پیروی از خط مشی اصلی را ارزیابی کرده و مسیر اصلی را برای ما در هر مرحله مشخص کند.این کمیته کمک می کند تا ما از حالت انجماد و ثبات خارج شده و به پویایی برسیم. شیخ نعیم قاسم در پایان سخنان خود اظهار داشت: مشارکت علمی و موفق در پیشبرد اهداف همایش بین‌المللی «نقش جهان اسلام در هندسه قدرت جهانی» توجه به این نکات را می‌طلبد.