سازمان‌ها و نهادهای حقوقی در کشور مغرب خواستار اخراج شرکت انگلیسی حامی اسرائیل " جی فور اس "(G۴S) شدند و تاکید کردند در آینده نزدیک از نهادهای رسمی کشور خواهند خواست اقدامات و تدابیر لازم را برای جلوگیری از فعالیت شرکت هایی که در فعالیت های ضد انسانی و جنایت علیه بشریت شریک هستند، اتخاذ کنند.
چهارده سازمان و تشکل مغربی از جمله " جمعیت همبستگی مغرب - فلسطین "، " جمعیت اقدام ملی برای یاری فلسطین "، " انجمن مغربی دفاع از حقوق بشر " و برخی دیگر از گروه ها و تشکل ها خواهند خواست از فعالیت شرکت جی فور اس جلوگیری کنند.
سیمون اسیدون عضو جمعیت همبستگی مغرب - فلسطین در همایشی در رباط در این باره گفت: شرکت اسرائیلی جی فور اس در سایت رسمی خود اعلام کرده است که در زندانی فعالیت می کرد که " زندانیان امنیتی " در آنجا محبوس بودند، اما بعدا مشخص شد که زندانیان سیاسی فلسطینی در آنجا بودند.
وی افزود: این شرکت تجهیزات امنیتی و اتاق های کنترل را در زندان " کتسعیوت " که ۲هزار و ۲۰۰ زندانی سیاسی فلسطینی در آنجا محبوس هستند و زندان " مجیدو " با بیش از هزار و ۲۰۰ زندانی و زندان " دامون " با بیش از ۵۰۰ زندانی سیاسی فلسطینی فراهم می کند.
به گفته سیمون، این شرکت اسرائیلی همچنین سیستم های دفاعی کار گذاشته شده در دیوارهای زندان عوفر را در کرانه باختری نیز تامین می کند که هزار و ۵۰۰ زندانی سیاسی فلسطینی در آن محبوس هستند.

یاد آور می شود که گروهی از شهروندان حامی فلسطین در نروژ در آذر ماه سال ۱۳۹۱ به نمایندگی از ۲۱ گروه نروژی با تجمع در برابر شرکت خدمات امنیتی «جی فور اس» در «اسلو» و مسدود نمودن درب ورودی آن، خواستار توقف همه فعالیت هایی شدند که منجر به اشغال کرانه باختری و نوار غزه می­ شود.

مخالفان در بیانیه خود اعلام کردند: از سال ۲۰۰۲، مقامات G۴S وعده دادند به قراردادهای خود با ارتش، پلیس و نهادهای اسرائیلی مسئول ساخت شهرک ­های غیر قانونی در کرانه باختری خاتمه خواهند داد. اما شواهد ارائه شده از سوی گروه دانمارکی Danwatch در سال ۲۰۱۱، نشان می­ دهد که G۴S هنوز هم در فرایند اشغال از طرق زیر نقش ­آفرینی می­ کند