با آغاز سال نو میلادی، ظاهراً دیدگاه‌های اعتقادی بنیانگذار فیسبوک نیز متحول شده است.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مالک شبکه اجتماعی فیسبوک و یکی از ثروتمندترین افراد جهان، همزمان با آغاز سال نو میلادی پیام تبریکی در فیسبوک منتشر کرد. او در این پیام کریسمس و عید اخلاص یا حَنوکا (Hanukkah) را تبریک گفته و برای همه لحظات خوشی را آرزو کرده است.
زاکربرگ در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمده و بزرگ شده است اما آنطور که خودش می‌گوید در دوره‌ای از زندگی سؤالات زیادی از نظر اعتقادی در ذهنش ایجاد شده و چون به جوابی دست نیافته بی‌دین شده است. او در پروفایلش خود را کافر و بی‌دین معرفی کرده است. حالا اشاره به عید اخلاص در این پست شاید نشان از تغییر نگرش او نسبت به مسائل اعتقادی باشد.

یکی از کاربران در کامنتی که زیر پست تبریک سال نو گذاشته از او پرسیده آیا شما بی‌دین هستید؟ پاسخی که زاکربرگ به آن داده از تغییر و تحولاتی در دیدگاه‌های او خبر می‌دهد. زاکربرگ نوشته من یهودی متولد شدم وقتی بزرگ‌تر شدم به شک افتادم اما اکنون فکر می‌کنم مذهب اهمیت زیادی دارد.

اینکه او به چه دینی بیشتر اعتقاد دارد مشخص نیست اما همسر زاکربرگ یک بودایی است و تعریفی که او از دین بودا می‌کند نشان می‌دهد که شاید گرایش بیشتری به آن داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان