احمد نعینع، استاد قرائت و حافظ قرآن پیشکسوت مصر در اظهاراتی با اشاره به اینکه مذهب تشیع یکی از مذاهب رسمی و شناخته‌شده اسلام است، تأکید می‌کند: مسلمانان باید همواره به دنبال اشتراکات و یکپارچگی باشند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، خبرنگار شبکه مصری «الشعب المصری» در گفت‌وگو با احمد نعینع، قاری بین المللی قرآن و از مشاهیر قرآنی مصر درباره دیدگاه وی نسبت به تشیع پرسید و نعینع با اشاره به فتوای شیخ محمد شلتوت، از بزرگان اهل سنت مصر در پاسخ گفت: «مذهب جعفری معروف به مذهب امامی‌ اثناعشری، مذهبی است که شرعاً پیروی از آن مانند پیروی از مذاهب اهل‌سنت جایز است».
 

نعینع ادامه داد: شیعیان شهادتین را می‌گویند «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمداً رسول الله»، نماز می‌خوانند، زکات می‌دهند و روزه‌ می‌گیرند و اصول پنجگانه دین را انجام می‌دهند؛ بنابراین ما بایستی به عنوان یک امت اسلامی واحد به یکدیگر تمسک جوییم و با هم متحد و یکپارچه شویم.


وی با انتقاد از سوسه آمدن برخی خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: برخی از خبرنگاران برای اجرای مصاحبه نزد ما می‌آیند و با سؤالاتی تفرقه‌انگیزانه مثل تفاوت اذان شیعی و سنی، می‌خواهند در میان امت اسلام تفرقه بیاندازند؛ مسلمانان باید به جای نقاط اختلاف، همواره به دنبال اشتراکات و یکپارچگی باشند.


لازم به ذکر است، شیخ محمد شلتوت، یکی از بزرگان اهل سنت، محقق، مفسر، فقیه اصولی، ادیب لغوی مصری، و از رؤسای دانشگاه الازهر و از مؤسسان دارالتقریب بین مذاهب و از مدافعان و فعالان وحدت بین شیعه و سنی بود.