همزمان با فرا رسیدن سال نوی میلادی و بارش شدید برف،مسلمانان شهر کالگری کانادا، در اقدامی نوع دوستانه اقدام به برفروبی از خیابان های این شهر نمودند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، ۱۰۰ تن از مسلمانان شهر "کالگری" در آستانه سال نوی میلادی و بارش شدید برف، در خیابان های این شهر حاضر شدند و اقدام به برفروبی خیابان ها و پیاده رو ها نمودند.

همزمان با فرارسیدن سال نوی میلادی، موجی از برف و سرما آمریکای شمالی را فراگرفته و بارش شدید برف عبور و مرور را در این منطقه دچار مشکلاتی نموده است.

در همین راستا مسلمانان شهر کالگری به کمک همسایگان مسیحی خود شتافتند و برای آنکه آنان لذت بیشتری از تعطیلات خود ببرند، در اقدامی بشردوستانه، در خیابان های این شهر حاضر شدند و انبوه برفی که در خیابان ها و پیاده رو ها انبار شده بود، جمع آوری نمودند.

مسلمانان داوطلب همچنین با اهدای گل و شیرینی به شهروندان مسیحی سال نو و میلاد حضرت مسیح را به آنان تبریک گفتند.

این اقدام که توسط انجمن اسلامی شمالغرب کالگری هدایت و برنامه ریزی شد، با استقبال دیگر شهروندان روبرو شد و شهروندان مسیحی در گفتگو با رسانه های محلی، اقدام مسلمانان را تحسین برانگیز خواندند.

شایان ذکر است مراکز اسلامی شهر کالگری در ماه های اخیر آماج حملات نژادپرستان و افراطگرایان غربی بود و چند مرکز و مسجد اسلامی با حملاتی از جمله به آتش کشیدن مجلدات قرآن کریم و شکستن شیشه ها مواجه شدند.

منبع: خبرگزاری اهل بیت