روزنامه گاردین در مقاله ای نوشت که ترامپ طوری با مسلمانان رفتار کرده است که گویی آنها در آمریکا جایی ندارند .

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از «گاردین»،انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک نمایش مضحک،نامعقول،پوچ و طاقت فرسا بود.حالا تصور کنید که زندگی کردن در شرایطی که نتیجه این انتخابات مضحک باشد به عنوان یک مسلمان چقدر سخت است.این انتخابات در حقیقت همه احساسات اسلام هراسانه 15 ساله در آمریکا را به طور فشرده در 15 ماه جمع کرد.

دونالد ترامپ که حالا دیگر رییس جمهوری آمریکاست عمدتا مسئول همه این هاست.او خواستار توقف کامل ورود مسلمانان به این کشور شد تا زمانی که محرض شد این یک پیشنهاد کاملا نسنجیده بوده است.

او در انظار عمومی با خانواده سرباز مسلمان کشته شده در عراق جنگید و مسلمانان را گروهی از تروریست های ترسناک برای جامعه آمریکا توصیف کرد.

ترامپ به بسیاری از گروه های مختلف توهین کرد اما وقتی نوبت مسلمانان می شود قضیه کاملا متفاوت است.

او در کمپین انتخاباتی اش از آفریقایی ها-آمریکایی ها و همه آمریکای لاتینی هاخواست تا از او در انتخابات حمایت کنند.

ایوانکا؛دختر ترامپ و ملانیا،همسرش از رفتار غیر قابل بخشش او در قبال زنان حمایت کردند و از سوی دیگر ایوانکا یک تبلیغ تلویزیونی رسمی ترتیب داد و آشکارا از همه زنان خواست به پدرش رای بدهند.

در حقیقت این سبک رهبری ترامپ است:به شما توهین می کند و خواستار رای شماست.

اما کمپین ترامپ هیچ تلاشی برای جذب رای دهندگان مسلمان نکرد،گویی شهروندان مسلمان اصلا در آمریکای ترامپ وجود ندارند.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که مسلمانان از امروز به بعد باید چگونه با «ترامپیسم» برخورد کنند؟

اگر فقط یک خبر خوب از نتیجه انتخابات امروز برای مسلمانان به گوش برسد این است که جامعه آمریکایی حالا نیروی سیاسی به اسلام «اسلام هراسی» را به رسمیت می شناسد و آمریکایی ها کمک کمک متوجه می شوند که مقابله با تعصب ضد مسلمانان تنها با حمایت از مسلمانان امکان پذیر نیست بلکه باید دیدگاه ایجاد یک جامعه دموکراتیک،جمع گرا و عمل گرا حفظ شود.

منبع:شبستان