حملات با انگیزه نژادپرستانه برای هدف قرار دادن مسلمانان در انگلیس در هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته و مسلمانان و مراکز اسلامی مورد حمله قرار گرفته است

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، در آخرین اقدام نژادپرستانه در بریتانیا، نمازخانه ای در شمال اسکاتلند هدف قرار گرفت و شعارهای اسلام هراسانه بر روی دیوارهای آن نوشته شد.

در بیانیه ای که توسط پلیس منتشر شده، آمده است که این حمله بین ساعات 20:30 جمعه و 7:30 صبح روز شنبه انجام شده و تحقیقات در این خصوص آغاز شده است.

این حمله نخستین مورد حمله برای هدف قرار دادن مسلمانان در هفته گذشته نبود. در این هفته همچنین فردی در ایستگاه قطار لندن توسط مردی که فریاد می زد «من می خواهم یک مسلمان را بکشم» با ضربات چاقو هدف گرفته شد.

در این حمله، «محمد عسکر علی» یک مسلمان بنگلادشی تبار به دلیل زخمی شدن ازناحیه قفسه سینه و چشم به بیمارستان منتقل شد. فرد مهاجم در بازداشت به سر می برد و متهم به قتل است.

همچنین هفته گذشته در محله «چینگفورد» در شهر «لندن» یک زن مسلمان هدف حمله اسلام ستیزانه قرار گرفت.

دو نفر که لباس سیاه بر تن داشتند، تلاش کردند زن مسلمانی را خلع حجاب کنند و باعث شدند وی از راه پله ها سقوط کند. با توجه به گزارش های گروه نظارتی TellMama، جنایات ضد مسلمانان در انگلیس افزایش چشمگیری یافته و در سه سال و نیم گذشته بیش از 100 مسجد و مرکز اسلامی در این کشور هدف حملات اسلام هراسانه قرار گرفته است. 

با توجه به آمار منتشر شده توسط پلیس انگلیس، حملات اسلام هراسانه ر هفته اول پس از برگزاری همه پرسی برگزیت 58 درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر در حدود 3 میلیون مسلمان در انگلیس زندگی می کنند.

منبع: شبستان