مسلمانان ساکن لندن، پایتخت انگلیس به مناسبت فرار رسیدن کریسمس، 10 تن مواد غذایی به بی‌خانمان‌ها کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، مسلمانان شهر لندن در آستانه سال نوی میلادی و عید کریسمس، در اقدامی بشر دوستانه حدود 10 تن مواد غذایی را بین افراد بی خانمان این شهر توزیع کردند.

روز جمعه حدود 7500 مسلمان، پس از نماز اقدامه جمعه در این رویداد خیرخواهانه در «مسجد شرق لندن» حضور یافتند و کمک‌های مالی و غذایی خود را برای افراد نیازمند هدیه کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه «لاندن ایونینگ استاندارد»، هم‌زمان کمک‌های مالی نیز از کسب‌وکارهای محلی، مدارس و دانشگاه‌ها ارسال شدند.

بر اساس این گزارش، کمک‌های جمع‌آوری‌شده به نیازمندان ازجمله بی‌خانمان‌ها و کارتن‌خواب‌ها داده خواهد شد. بیش از 90 درصد از این مواد غذایی به غیرمسلمانان اهدا می‌شود.

به نوشته پرس تی وی، رهبران دیگر گروه‌های مذهبی ازجمله کشیش‌ها نیز با حضور در این رویداد، حمایت خود را از آن اعلام کردند.

گَری بردلی، کشیشی که در این رویداد خیرخواهانه شرکت کرده است، گفت: این یک نمونه از «همکاری همه ادیان» برای کمک به بشریت است.

افزایش «بی‌سابقه» بی‌خانمانی در انگلیس

گزارش‌ها حاکی است بی‌خانمانی در انگلیس به دلیل افزایش اجاره‌بهای مسکن رو به افزایش است.

گفته می‌شود شمار افرادی که در خیابان‌های انگلیس زندگی می‌کنند طی دو سال اخیر حدود 30 درصد افزایش ‌یافته و به سطحی «بی‌سابقه» رسیده است.

بر اساس گزارش‌ها، در هر شب حدود 3500 نفر در خیابان‌های انگلیس می‌خوابند. کارشناسان درباره «بی‌خانمانی پنهان» نیز در این کشور هشدار داده‌اند که افرادی را شامل می‌شود که محل خواب مناسبی ندارند، ازجمله کسانی که در اقامتگاه‌های موقت به سر می‌برند.

 

تازه‌ترین آمار نشان می‌دهد 68 هزار و 560 خانوار در انگلیس بین جولای و سپتامبر سال گذشته در اقامتگاه‌های موقت زندگی کرده‌اند که بالاترین آمار از زمان آغاز رکود اقتصادی در سال 2008 محسوب می‌شود.

منبع: رسا