درشرایطی که رژیم حاکم بر بحرین درسالهای گذشته به تلاش برای دامن زدن به طائفه گرایی و فشار به شیعیان پرداخته است، گروه تروریستی داعش هم با انتشار یک فایل ویدئویی کوتاه درصدد فتنه انگیزی طائفه ای بیشتر در این کشور برآمد و شیعیان بحرین را تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، دراین فایل ویدئویی چهار بحرینی ملحق شده به گروه تروریستی داعش صحبت می کنند.

یکی از آنها به نام "ابوحفض البحرینی" خاندان خلیفه را تکفیر می کند و درباره دولت بحرین می گوید: این دولت "یک دولت مرتد است که زیر نفوذ سازمان ملل، دادگاه لاهه، اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس و قانون اساسی بحرین است".

ابوعبدالرحیم البحرینی دیگر عنصر داعشی بحرینی است که در این فایل ویدئویی از "فسق و فجور و معصیت و گناه" سخن می گوید.

برپایه این گزارش، این عنصر داعش همچنین از وجود شرکت های فروش مشروبات الکلی و باشگاههای شبانه در بحرین سخن می گوید و آن را نشان اداره نشدن بحرین براساس احکام خداوند برمی شمرد.

گروه تروریستی داعش با تحریف واقعیت ها در بحرین مدعی شد که شیعیان در سه دهه گذشته اقلیت را با 30 درصد جمعیت در بحرین تشکیل می دادند اما آل خلیفه با اعطای تابعیت به شیعیان و اعطای پست و منصب به آنها، باعث شد که جمعیت آنها به بیش از 50 درصد ساکنان بحرین برسد.

ابواسحاق البحرینی یکی دیگر از عناصر داعش است که در این فایل ویدئویی صحبت می کند.

او در این فایل درباره داعش و اینکه چطور به زعم خود "دولت اسلام" برپا و به احکام قرآن کریم عمل کرد، سخن می گوید.

گروه تروریستی داعش در این فایل ویدئویی صحنه های تحریک آمیزی را علیه شیعیان بحرین پخش می کند. نکته قابل توجه، نشان دادن تصاویر آیه الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی شیعیان بحرین در تریبون نمازجمعه در مسجد جامع امام صادق در این کشور است.

در ادامه، ابوعبدالرحیم البحرینی یکی دیگر از عناصر داعش نیز در این فایل ویدئویی مدعی می شود که شیعیان هم اکنون بر بخش آموزش در بحرین سیطره دارند و شیوه های درسی را تهیه می کنند و همچنین آنها بخش پزشکی و بیمارستانها را در سلطه خود دارند.

وی همچنین در راستای فتنه انگیزی طائفه ای در بحرین و بدون ارایه هرگونه دلیل و مدرکی مدعی می شود که موارد مرگ و میر در بین اهالی اهل سنت بحرین که اسامی آنها "عمر و عایشه" بوده، روی داده است.

این عنصر داعش در ادامه ادعاهای خود هم می گوید که شیعیان کنترل وزارت آب و برق را در دست دارند.

وی همچنین شیعیان را به "خرابکاری" متهم می کند و با نادیده گرفتن شکنجه شدن و زندان های طولانی مدت رهبران و معترضان شیعه بحرینی در زندانهای آل خلیفه مدعی می شود که شیعیان بازخواست نمی شوند و اگر هم وارد زندان شوند، چند روزی بیش نیست و در زندانهای پنج ستاره نگهداری می شوند.

در پایان این فایل ویدئوی تحریک آمیز گروه تروریستی داعشی، فردی به نام ابویعقوب البحرینی با یونیفورم نظامی و سلاح به دست سخن می گوید و در راستای فتنه انگیزی طائفه ای در بحرین ، از اهل سنت بحرین می خواهد تا با شیعیان و آمریکایی ها در این کشور بجنگند.

وی روی این نبرد نام "جهاد" می گذارد و خواهان نبرد در "سترة، بنی جمرة، المحرق وعراد" می شود که از مهمترین مناطق شیعه نشین بحرین به شمار می روند.

گروه تروریستی داعش در پایان این فایل ویدئوی خود می گوید که آنها از عملیات اجرا شده علیه شیعیان در منطقه خلیج فارس خرسند هستند. آنها در این فایل ویدئویی همچنین با عناصر تروریست به اصطلاح "طلایه داران سربازان خلافت" در بحرین و کویت و منطقه الشرقیه در عربستان، (شیعیان) را تهدید می کنند.

منبع: العالم