گزارش جدیدی نشان می دهد برخی جوامع انگلیسی به ویژه مسلمانان به شکل نگران کننده ای از متن جامعه این کشور دور هستند و منزوی شده‌ اند.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوئیس کیسی» از مقام ‌های انگلیسی در حوزه رفاه و همبستگی اجتماعی می گوید بررسی های او «حقایق تلخی» را در مورد مهاجرت در مقیاس بالا به ویژه تبعیض علیه مسلمانان در برخی از جوامع جنوب آسیا را فاش می کند.

او گفت نابرابری در برخی از این جوامع به شدت افزایش یافته و بهبود نداشته است. کیسی بر مسائلی در مناطقی که تمرکز مسلمانان پاکستانی و بنگلادشی بیشتر است، تاکید داشت.

وی با اشاره به مناطقی که 85 درصد از ساکنان آن را مسلمانان تشکیل می دهند، گفت: مردم با اصل و نسب پاکستانی و بنگلادشی احتمال بیشتری دارد که در انزوا زندگی کنند.

هزاران مسلمان انگلیسی در انزوا به سر می ‌برند و به ندرت از محله ‌های خود خارج می ‌شوند.

بررسی جدید نشان می ‌دهد که این دسته از مسلمانان عمدتا در مناطق شمالی نظیر «برادفورد»، «دوزبری» و «بلکبرن» زندگی می‌ کنند.

گزارش مذکور «امواج شوک ‌آوری» را در سیستم ایجاد می ‌کند و دولت و خصوصا وزارت کشور انگلیس را به دلیل شکست در مدیریت تبعات مهاجرت گسترده و ارتقاء یکپارچگی مورد انتقاد قرار می‌ دهد.

کیسی تایید کرده است که یافته های وی فشارها بر جمعیت 2.8 میلیون نفری مسلمان انگلیس را تشدید خواهد کرد؛ این در حالی است که موج اسلام هراسی هم افزایش یافته است.

با این حال وی معتقد است که سکوت کردن در مورد این حقایق تنها زمینه را برای جولان تروریست ها و راست گرایان مهیا خواهد کرد.

«محمد شفیق» مدیر اجرایی بنیاد رمضان به عنوان یک گروه لابی اسلامی در واکنش به این گزارش گفت: «متاسفانه در جامعه امروزی انگلیس مسلمانان به اهدافی آماده برای سیاستمداران تبدیل شده اند.

دفتر نخست‌ وزیر انگلیس هنوز در خصوص این گزارش کیسی اظهار نظری نکرده است

منبع: شبستان