یک سازمان اسلامی در شهر "دالاس" ایالت تگزاس با نصب بیلبورد‌هایی به مبارزه با اسلام‌هراسی برخاسته است.

به گزارش خبرگزاری مسلم پرس، یک سازمان بزرگ اسلامی در ایالت تگزاس آمریکا، با نصب بیلبوردهایی در سطح بزرگراه‌های شهر "دالاس"، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایالات متحده آمریکا، به مبارزه با اسلام‌هراسی برخاست.

«حوزه اسلامی شمال آمریکا» که این اقدام را کلید زده است، با انتشار بیانیه ای در همین رابطه اعلام کرد: در پی مبارزه با تبعیض‌ نژادی و دینی، این حوزه خود را موظف به نصب بیلبوردهایی در سطح شهر "دالاس" کرده است و این کمپین تا اواسط ماه نوامبر و تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه خواهد داشت.

روی این بیلبوردها نوشته شده است: #شما شایسته این هستید که بدانید، اسلام = تساوی و برابری نژادی#.

این اقدام حوزه اسلامی شمال آمریکا در پاسخ به سخنرانی‌ها و مناظرات تلوزیونی دو نامزد جمهوری‌خواه و دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، که سرشار از تبعیض‌ نژادی و دینی و افزایش نفرت در میان آحاد مردم این کشور بود، صورت پذیرفت.

علاوه بر نصب بیلوردهای تبلیغاتی ضد اسلام هراسی، برنامه‌های دیگری نیز در طور ماه نوامبر توسط مراکز اسلامی مختلف در سطح ایالات متحده آمریکا برنامه ریزی و راه اندازی خواهد شد.

در پنجم ماه نوامبر (مصادف با ۱۵ ام آبان ماه) اولین برنامه درهای باز در مساجد ایالت تگزاش و به همت انجمن اسلامی شمال تگزاس اجراء خواهد شد.

همچنین طبق برنامه ریزی های انجام شده، دومین برنامه درهای باز مساجد، در تاریخ ۱۹ ام نوامبر (مصادف با ۲۹ آبان) در «مرکز اسلامی مک کنی» برگزار می شود.

شایان ذکر است طبق برخی آمارهای رسمی و اعلام شده توسط مقامات آمریکایی، در طول سال ۲۰۱۵ میلاد، ۱۶.۱ درصد از مجموع ۱۱۴۰ قربانیان حملات نژادپرستانه را مسلمانان تشکیل می‌دادند که در مقایسه با پیروان دیگر ادیان و جمعیت آنها، بسیار قابل توجه است.

منبع:ابنا