مشارکت شهرداری قم در ساخت بزرگ‌ترین کتابخانه جهان اسلام در بلوار پیامبر اعظم(ص) توسط دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی در جلسه شورای اسلامی شهر قم تصویب شد.

به گزارش مسلم پرس، مصطفی سعادت طلب، رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم در جلسه شامگاه یکشنبه صورت جلسه‌ای را مطرح کرد که به شکل‌گیری یک کتابخانه در بلوار پیامبر اعظم(ص) مربوط می‌شد.

وی با اشاره به اینکه این صورت جلسه را استاندار قم، شهردار قم، رئیس شورای اسلامی شهر و معاون استاندار قم امضا کرده‌اند اظهار داشت: کلیات این صورت جلسه به کاربری‌های فرهنگی بلوار پیامبر اعظم(ص) مربوط می‌شود.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه این صورت جلسه در کمیسیون با یک انشای جدید موافقت شد، گفت: با توجه به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در بلوار پیامبر اعظم(ص) قرار شد یک مرکز فرهنگی و کتابخانه توسط آیت‌الله العظمی سیستانی، از مراجع تقلید شیعیان در این بلوار احداث شود.

وی با اشاره به جزئیات این صورت جلسه افزود: زمین مورد نظر به مساحت دو هکتار از سوی شهرداری قم در اختیار دفتر آیت‌الله سیستانی قرار می‌گیرد و با تعیین قیمت کارشناسی، معادل آن از اراضی زمین و مسکن به شهرداری قم واگذار خواهد شد.

سعادت طلب ادامه داد: بر اساس این صورت جلسه زمین ۳.۲ هکتاری در پردیسان هم که در اختیار دفتر آیت‌الله سیستانی بود به اداره کل راه و شهرسازی بازگردانده می‌شود.