در حالی که آمریکا با تشدید اسلام هراسی مواجه است، انتشار خبر قتل اعدام وار مسلمانان سودانی – آمریکایی، همه افراد این کشور و به ویژه مسلمانان را شوکه کرد.

به گزارشMuslimPress؛ پایگاه اینترنتی «میدل ایست آی» در گزارشی نوشت: قتل مشکوک سه تبعه سودانی در «غورت واین» در ایالت «ایندیانا» ی آمریکا که هفته گذشته رخ داد، جمعیت ۲۵۰ هزار نفری این شهر را شوکه کرد.

اما این کشتارها که به گفته پلیس «اعدام وار» صورت گرفته بود، در سراسر کشور به ویژه در میان جوامع اسلامی موجی از ترس را برانگیخت.

بسیاری از مسلمانان که در شش ماه گذشته با تشدید لفاظی های اسلام هراسانه سیاستمداران و افزایش جرائم ناشی از نفرت مواجه بوده اند، نگرانند که رموز موجود در خصوص علت و چگونگی این قتل ها، انگیزه های مبتنی بر نفرت در این پرونده را پنهان کند.

فعالان این هفته در سراسر کشور به یاد قربانیان ۱۷،۲۰ و ۲۳ ساله این پرونده مراسم هایی برگزار کردند و بسیاری در رسانه های اجتماعی به یاد این جوانان تصاویر پروفایل های خود را تغییر دادند و هشتگ «سه برادر ما» را راه اندازی کردند.

«گوهر سلام» پزشک محلی که رئیس بزرگترین مرکز اسلامی در فورت واین نیز هست، گفت: «همه در حاشیه هستند و سپس حادثه این چنینی رخ می دهد و هیچ کس نمی داند که بعد از آن باید چه کند.»

گرچه پلیس و خانواده های قربانیان به مردم هشدار داده اند که سریع نتیجه گیری نکنند، این اتفاق در بحبوحه ظهور شخصیت هایی مانند«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رخ می دهد که که اسلام هراسی را تشدید کرده اند.

تمامی سه قربانی مهاجران سودانی بودند که دو نفر از آنها مسلمان و سومی مسیحی بود.

سلام به میدل ایست آی گفت: «زمانی که نخستین بار این خبر پخش شد، بزرگترین نگرانی این بود که این جنایت به اسلام هراسی ربط داشته باشد.»

فعالان در سراسر آمریکا به یاد قربانیان این حادثه مراسم هایی را برگزار کردند. برخی فعالان به بی توجهی رسانه ها و مردم در خصوص این کشتار اعتراض کردند و تاکید کردند که این اقدام نشان داد که رسانه ها به قربانیان مسلمان و سیاه پوست کمتر توجه می کنند.

تنها چند روز پیش بود که کشته شدن شش نفر در تیراندازی دسته جمعی در میشیگانو سه نفر در کانزاس به تیتر اخبار ملی تبدیل شد. فعالان واکنش های رسانه ای را به این دو حادثه متناقش دانستند. «آفاق محمود» دختر عموی دو تن از قربانیان به اتهامات بدون سند در خصوص عضویت این دو فرد به گروه های گانگستری و استحقاق آنها برای کشته شدن به دلیل مسلمان و یا سیاه پوست بودنشان اشاهر کرد و این ادعاها را رد کرد.

«هدی کتابی» فعال مسلمان اهل شیکاگو به میدل ایست آی گفت: ضرورت دارد که مسلمانان و سیاه پوستان متحد شوند و به اتفاق نظر برسند.

کتابی تاکید کرد که مسلمانان این کشور به دلیل ادعاهای اخیر ترامپ هدف قرار گرفته می شوند.

او گفت: «ما به ترامپ می خندیدیم و او را مسخره می کردیم. اما او رسانه ها و افراد بسیاری را با خود همسو کرده است. وحشتناک است که مردم با این لفاظی های ضد اسلامی همسو می شوند.»

سلام نیز به میدل ایست آی گفت: «اگر لفاظی های تنفر امیز به پایان رسد، ما می توانیم در صلح زندگی کنیم. اوضاع کنونی در آمریکا تاسف بار است. کل نسل کنونی از نفرت لبریز شده است.»

وی تاکید کرد اگر ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود، من برای آمریکا نگران می شوم. آمریکا مستحق اوضاع بهتری است.