«دونالد ترامپ» نامزد تندروی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با لفاظی های تند خود علیه اسلام و مسلمانان در حال گسترش خشونت و نژاد پرستی علیه مسلمانان این کشور است.

به گزارشMuslimPress؛ «اینترنشنال بیزنس تایمز» در گزارشی نوشت: «سارا سید» روانشناسی از حومه شهر «شیکاگو» همانند بسیاری از آمریکایی های دیگر گمان می کردند «دونالد ترامپ» نامزد تندروی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شانس چندانی برای رئیس جمهور شدن ندارد.

اما پیروزی تعیین کننده وی در انتخابات محلی در ایالت «نیو همپشایر» زنگ هشدار را به صدا درآورد و سید، به عنوان یک مسلمان آمریکایی با تشدید نگرانی ها در خصوص آینده مواجه شد. «دونالد ترامپ» فردی که فعالانه خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور شده است، اکنون یک گام دیگر به ورود به کاخ سفید نزدیک تر شده است. اکنون مسلمانان از جمله سید نگران هستند.

ترس و هراس وی تشدید شد زمانی که در مسیر رفتن به یک سوپرمارکت به خاطر حجابش مورد هدف قرار گرفته شد. زنی به او نزدیک شد و خود را به صورت او نزدیک کرد و با خشم از او خواست حجابش را بر دارد.

او گفت: من قبلا در چنین شرایطی در خصوص حجابم قرار نگرفته بودم. من گمان می کردم انتخابات کنونی نیز همانند انتخابات های قبلی خواهد بود اما هر چه به زمان برگزاری انتخابات در نوامبر نزدیک می شویم، لفاظی های ترامپ بیشتر می شود.

او افزود: هیچ کسی نبوده که به اکثریت آراء در کارولینای جنوبی و نیو همپشایر دست یافته باشد و به جایی نرسد. این موضوع هشدار دهنده است.

این تنها نگرانی سارا نیست. مسلمانان آمریکایی همگی از خودشان می پرسند آنها با آمریکایی که ترامپ بسازد چگونه کنار خواهند آمد.

با این حال ترامپ چه موفق بشود و چه نشود، او با لفاظی های خود بذر خشونت و نفرت را علیه مسلمانان کاشته است. ترامپ در اصل در حال ترویج نژادپرستی در این کشور است. این یک تراژدی واقعی است.

کارشناسان معتقدند که چنین لفاظی هایی تبعات واقعی دارد. «عمران صدیقی» مدیر اجرایی دفتر شورای روابط اسلامی – آمریکایی در آریزونا بررسی خشونت ها علیه مسلمانان آمریکایی را پس از تیراندازی سن برناردینو در ماه دسامبر آغاز کرده است. به گفته او، از زمان این حادثه تاکنون ۳۰ مورد خشونت گزارش شده است.

صدیقی گفت: تمامی این حوادثهمزمان با فصل مناظرات انتخاباتی با نامزدهایی مانند ترامپ و «تد کروز» نفرت و خشونت را بیشتر علیه مسلمانان شعله ور کرده است. وقوع چنین جنایاتی شوکه کننده نیست.

اما مسلمانان آمریکایی تنها به عنوان قربانی در حاشیه نمی نشینند و بسیاری از آنها به پایگاه اینترنتی اینترنشنال بیزنس تایمز گفته اند قصد ندارند ساکت بنشینند زیرا این کشور به آنها هم تعلق دارد.

شورای روابط عمومی مسلمانان به عنوان مجموعه ای برای تحقق حقوق مسلمانان آمریکایی، از ترامپ خواسته است با جامعه مسلمانان تعامل داشته باشد.

این سازمان در بیانیه ای به ستاد تبلیغاتی ترامپ نوشت: ما شما را به مناظره با نماینده مسلمانان آمریکایی در خصوص مسئله اسلام و مسلمانان فرا می خوانیم.

منبع: شبستان