رژیم ریاض به دنبال تیره شدن روابط خود با بیروت، ۹۰ لبنانی را از عربستان سعودی اخراج کرد.
به گزارشMuslimPress؛ پس از انتشار این خبر، رئیس هیئت توسعه روابط اقتصادی عربستان و لبنان اعلام کرد: احتمال اتخاذ اقداماتی از جمله توقف پروازهای سعودی به بیروت و بالعکس از سوی پادشاهی عربستان بعید نیست.
بر پایه گزارش‌ها، تجمع علمای مسلمانان لبنان این اقدام رژیم سعودی را هم‌طراز با اقدامات گروه تروریستی داعش دانسته و اعلام کرده است: اصرار این کشور بر تشدید حملات سیاسی و رسانه‌ای علیه لبنان تنها به سود رژیم صهیونیستی خواهد بود و این اقدامات در نهایت به فتنه میان لبنانی‌ها می‌انجامد.
تجمع علمای مسلمانان لبنان در ادامه بیانیه خود تاکید کرد: لبنان یک کشور دموکراتیک و آزاد است که از هیچ کشوری در جهان پیروی نمی‌کند.
علمای مسلمانان لبنان در ادامه همچنین رژیم سعودی و داعش را دست پرورده یک مکتب دانستند.
این گروه همچنین با اشاره به کمک‌های مالی عربستان به لبنان تصریح کرد: این کمک‌ها در کل به مصلحت لبنان نبوده و در حقیقت رشوه عربستان به فرانسه به دلیل موضع ضد ایرانی در شورای امنیت در موضوع پرونده هسته‌ای ایران بوده است.
عربستان سعودی چندی پیش اعطای کمک سه میلیارد دلاری خود را به ارتش لبنان متوقف کرد.
خبرگزاری رسمی عربستان(واس) ۳۰ بهمن با انتشار این خبر دلیل این اقدام را اختلاف میان مقامات سعودی و دولت لبنان بر سر جنبش مقاومت حزب‌الله اعلام کرد.
این خبرگزاری به نقل از یک مقام رسمی عربستان که نامش فاش نشده است، نوشت به دلیل مواضع حزب‌الله در حمایت از دولت سوریه، پادشاهی عربستان «در روابط خود با جمهوری لبنان یک تجدیدنظر کلی خواهد کرد.»
منبع: press tv