تصاویری دلخراش از آوارگان سوری که به دلیل جنگ خانه و کاشانه خود را رها کرده و با سختی و خطرات فراوان به کشور های دیگر پناه می برند.

به گزارشMuslimPress؛ این تصاویر دلخراش از آوارگان سوری را «یانیس براکیس»، ‌ عکاس ارشد یونانی خبرگزاری رویترز که به عنوان بهترین عکاس خبری سال ۲۰۱۵ توسط این خبرگزاری انتخاب شده، تهیه گردیده است.

یک مهاجر سوری در حالیکه دخترش را می‌بوسد زیر باران به سمت مرز یونان با مقدونیه در نزدیک روستای یونانی ادومنی حرکت می‌کند.

یک مرد محلی به پناهجوی سوری که در نزدیکی ساحل جزیره یونانی لسبوس یونان از قایق بیرون پریده و به سمت ساحل شنا کرد، کمک می‌کند.

یک پناهجوی سوری و کودکانش در حالیکه سعی می‌کند در جزیره لسبوس و پس از اینکه در قایق از دریای اژه عبور کرده خود را به ساحل برساند.

هزاران جلیقه نجات پناهجویان و مهاجران در جزیره لسبوس یونان بر روی هم انباشته شده است.

یک قایق انباشته از پناهجویان سوری که در دریای اژه از ترکیه عازم یونان بود به دلیل از کار افتادگی موتورش در میانه راه از حرکت ایستاده است.

یک کودک پناهنده سوری در جعبه‌ای در نزدیکی مرز یونان و مقدونیه در نزدیک روستای ایدومنی خوابیده است.

مهاجر ایرانی در کنار همسر و پسرش لحظاتی بعد از اینکه گروه کوچکی از مهاجران ایرانی از طریق پارو زدن در یک قایق بدون موتور از ساحل ترکیه به یونان رسیدند.

مهاجرانی پاکستانی سعی می‌کنند قایق بدون موتور خود را که در میان موج‌های متلاطم میان یونان و ترکیه با پارو زدن به ساحل برسانند.

منبع: خبرگزاری تسنیم