یک خودرو زرهی عربستان سعودی در مرز یمن بر اثر اصابت گلوله خمپاره مبارزان بحرینی منهدم شد که در اثر آن یک افسر سعودی کشته و ۷ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارشمسلم پرس، خبرگزاری فارس به نقل ازخبرگزاری کویت(کونا)نوشت: درپی هدف قرار گرفتن یک خودرو نظامی سعودی در حین گشت زنی در استان " جازان " در نزدیک مرز یمن، یک افسر سعودی کشته و ۷ تن دیگر زخمی شدند.وزارت کشور عربستان سعودی‌ طی صدور بیانیه، خبر کشته شدن نظامی خود در حمله خمپاره‌ای یمنی‌ها را تائید کرد ولی اشاره ای به زخمی شدن ۷ نظامی دیگر نداشت.المیادین هم گزارش داد که خودرو هدف قرار گرفته با خمپاره، خودرو زرهی ارتش عربستان سعودی بوده است.این حمله در شرایطی انجام شد که طی روزهای اخیر حملات به نیروهای مرزبان سعودی افزایش یافته است به طوری که رسانه‌ها دو روز قبل از عقب نشینی ۲۰ کیلومتری سعودی‌ها از مناطق صفر مرزی با یمن خبر داده بودند.در هفته گذشته نیز یمنی‌ها بیش از ۱۵۰ موشک کاتیوشا و خمپاره در دو نوبت به سوی مواضع نیروهای گارد مرزی عربستان شلیک کردند به طوری که در یکی از این حملات ۱۵ نظامی سعودی کشته شدند.

دیگر خبرها ازشصت و ششمین روز تجاوزبه یمن:

 • پایگاه " یمن الان " شب گذشته اعلام کرد که جنبش انصارالله با حمله به سفارت عربستان سعودی در صنعاء، تمامی اعضای حراست سفارت این کشور را بیرون رانده است.بر اساس این گزارش، حراست سفارت عربستان در صنعاء که گفته می‌شود تعداد آنها حدود ۴۰ نفر است، بدون هیچ مقاومتی این ساختمان و سلاح های خود را تحویل دادند.
 • العالم اعلام کرد: جنگنده‌های عربستانی در ادامه تجاوزات خود به یمن، روز گذشته چهار بار پادگان‌ " کهلان " و سه بار پادگان " الجمهوری " صعده واقع در شمال این کشور را بمباران کردند.
 • هفت یمنی از جمله مدیر مرکز حمایت از کودکان در بمباران امروز جنگنده‌های عربستانی به مناطق مرزی در استان حجه کشته شدند.
 • هواپیماهای عربستان بازار " الخفجی " استان صعده یمن را نیز هدف قرار دادند.
 • حملات جنگنده های متجاوز عربستان به صنعا، پایتخت یمن نیز ادامه دارد. در این حملات مکان های متعدد مانند استادیوم ورزشی شمال صنعا که مملو از آوارگان بوده، هدف قرار گرفته است.
 • منازل شهروندان در منطقه «الاشراف» واقع در استان صعده یکی از اهداف بمباران حملات جنگنده های سعودی بود که حملات خود به این منطقه را تشدید کرده اند و سه مرکز بهداشتی را در این منطقه ویران کردند.
 • در حمله جنگنده های سعودی به عدن چهار نفر شهید و شماری زخمی شدند و حتی دستگاههای تصفیه آب آشامیدنی را منهدم کردند.
 • به علت پیشروی ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مارب جنگنده های سعودی حملات خود به این شهر را تشدید کردند و منازل مسکونی، تاسیسات اقتصادی و سد تاریخی مارب را هدف قرار دادند.
 • ارتش یمن پایگاه نظامی «الوعوع» را با خمپاره گلوله باران کرد بنابراین سربازان سعودی مجبور به فرار از این پایگاه شدند و این مکان را کاملا تخلیه کردند.
 • نیروهای ارتش یمن در مناطق «الفلاحین» و «المنصور» واقع در عدن پیشروی های قابل ملاحظه ای داشتند و دو روستا و پایگاه نظامی را از القاعده در منطقه «حجه» واقع در استان الضالع پس گرفتند.
 • سازمان بهداشت جهانی درباره نیاز میلیون ها نفر به کمکهای پزشکی و کمبود امکانات در یمن هشدار داد.(بیشتر بخوانید)
 • نیروهای مردمی وابسته به جنبش انصارالله به همراه ارتش یمن، در درگیری با نیروهای مرزبانی سعودی توانستند کنترل پادگان «عین الحاره» در استان «عسیر» را به دست بگیرند.یک منبع نظامی گفت: در این پادگان ۴۵ تانک، ۵۵ خودروی نظامی «هامر» و تعداد زیادی ادوات نظامی بعلاوه ۴۶۵ موشک زمین به زمین و دوربرد به غنیمت نیروهای یمنی درآمده است.طبق گفته این منبع نظامی در این عملیات ۵۰ نظامی سعودی کشته و بیش از ۴۰ نفر دیگر به اسارت درآمده‌اند.
 • سازمان دیده بان حقوق بشر برای چندمین بار از ابتدای آغاز تجاوز ائتلاف عربی به یمن، طی صدور بیانیه ای با اعلام اینکه رژیم سعودی از سلاح خوشه ای علیه غیر نظامیان یمنی استفاده می کند، خواستار توقف این اقدامات شد.(بیشتر بخوانید)