تروریست های داعش توانستند شهر " الرمادی " واقع در استان " الانبار " عراق را تصرف کنند، این درحالی است که مقر لشکر ۸ ارتش عراق در غرب این شهر مملوء از تجهیزات و مهمات سبک و سنگین است.

به گزارشMuslimPress،منابع خبری از تسلط کامل گروه تروریستی داعش به شهر " الرمادی " عراق خبر دادند." هادی العامری "، دبیرکل سازمان بدر عراق در پی انتشار اخبار سقوط این شهر، رهبران استان " الانبار " را مسئول سقوط " الرمادی " دانست و افزود: رهبران استان " الانبار " باید زودتر پیشنهاد وی مبنی بر مشارکت نیروی‌های مردمی در دفاع از شهر الرمادی را قبول می‌کردند." فالح العیساوی "، معاون رئیس استانداری الانبار گفت: تروریست‌های داعش ۵۰۳ تن از جمله سربازان و غیرنظامیان را در " الرمادی " اعدام کرده‌اند. شرایط بسیار بحرانی است. دولت عراق نیروهای مازاد ارتش را به این منطقه اعزام کرده است اما این میزان رضایت بخش نیست.وی همچنین اعلام کرد: ۸۰۰۰ خانوار از رمادی به شهرستان‌های خالدیه، عامریه فلوجه در شرق این شهر کوچ کرده‌اند و شدیدا نیازمند کمک‌های انسانی برای آوارگان هستیم.

خبر ها حاکی از آن است که مقر لشکر ۸ ارتش عراق در غرب " الرمادی " مملوء از تجهیزات و مهمات است که در صورتیکه این مقر توسط تروریست های داعش تصرف شود، این گروه تروریستی می تواند چند هفته یا چند ماه، مهمات نیرو های خود در استان الانبار را تامین کند.تجهیزات زرهی سنگینی که در این مقر وجود دارد، نگرانی ها را بیشتر کرده است.

همچنین برخی از کابران شبکه های اجتماعی با انتشار فیلمی مدعی شدند که ارتش عراق مستقر در شهر " الرمادی " در حال تخلیه این شهر است.[KGVID align = " center " width = " ۴۲۶ " height = " ۲۴۰ "] http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۵ / ۲۸۰۱s۲. mp۴[/ KGVID]

از سوی دیگر، «مورن شومان» سخنگوی پنتا">خبر ها حاکی از آن است که مقر لشکر ۸ ارتش عراق در غرب " الرمادی " مملوء از تجهیزات و مهمات است که در صورتیکه این مقر توسط تروریست های داعش تصرف شود، این گروه تروریستی می تواند چند هفته یا چند ماه، مهمات نیرو های خود در استان الانبار را تامین کند.تجهیزات زرهی سنگینی که در این مقر وجود دارد، نگرانی ها اوضاع میدانی کنونی در آنجا، خیلی زود است.»وی با عنوان این مطلب که «الرمادی از تابستان گذشته صحنه درگیری بوده است و در حال حاضر داعش در آنجا برتری دارد»، پیروزی داعش را «تبلیغاتی» توصیف کرد.سخنگوی پنتاگون تصریح کرد این وضعیت اقتضا می‌کند نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا از نیروهای عراقی برای استرداد آن(الرمادی) حمایت کنند و ایالات متحده نیز به پشتیبانی هوایی و مشاوره‌ دهی همچنان ادامه می‌دهد.

تکمیلی:

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند که نیروهای امنیتی عراق عصر امروز توانستند تروریست هایداعش را در شهر الرمادی محاصره کنند