آتش بس پنج روزه در حالی در یمن از امروز آغاز می شود که تانک های ارتش سعودی در مرزهای دو کشور مستقر شده اند.به گزارشMuslimPress،تانک‌های عربستان سعودی در مرز یمن پس از تبادل شدید آتش توپخانه میان نیروهای نظامی این کشور و نیروی مقاومت مردمی یمن مستقر شدند.شبکه العربیه نیز تصاویری از تانک‌های سوار بر کامیون‎های نظامی را هنگام ورود نیروهای ضربتی به منطقه مرزی منتشر کردند.به نظر می رسد که رژیم آل سعود قصد دارد تا پس از پایان آتش بس پنج روزه که قرار است از امروز(سه شنبه) آغاز شود، حمله زمینی به یمن را آغاز کند.
 • گزارش ها حاکی از آن است که حملات جنگنده های سعودی به مناطق مختلف صنعا که از دیشب آغاز شده همچنان ادامه دارد و منطقه " جبل نقم " و " النهضه " هدف شدیدترین حملات قرار گرفته است.
 • کمپین “خشونت ارتش سعودی در مرزهای دو کشور مستق‌ بین‌المللی امدادرسانی آکسفام و با هدف حمایت از مردم مظلوم یمن و توقف حملات ائتلاف عربی به سرکزدگی عربستان سعودی علیه این کشور راه اندازی شد.(بیشتر بخوانید)
 • احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع عربستان: در صورتی که کشتی حامل کمک‌های ایران به یمن دارای محموله‌های غیر قانونی نباشد، به آن اجازه عبور می‌دهیم.
 • شاهدان عینی وساکنان محلی شهر " عسیلان " در استان " شبوه " گفتند: پس از درگیری شدید امروز صبح میان انصارالله وتروریست های القاعده ونیروهای طرفدار عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن، انصار الله توانست کنترل این شهر را به دست بگیرد.
[KGVID align = " center " title = " تجهیزانی که انصارالله از ارتش عربستان غنیمت گرفته است " width = " ۵۰۰ " height = " ۳۵۰ "] http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۵ / ۲۲۰۲s۱. mp۴[/ KGVID]
 • نیروهای مسلح یمن با انتشار بیانیه ای از آمادگی کلی نیروهای مسلح یمن برای مقابله با تجاوز اخیر به یمن توسط همه امکانات موجود خبر داد.در این بیانیه تاکید شده است که همه مناطق و شهرهای عربستان به جز مکه و مدینه در تیر رس آتش نیروهای مسلح یمنی هستند.نیروهای مسلح یمن همچنین درخصوص توطئه های داخلی و تحرکات مشکوک نظامی در داخل یمن هشدار داد.در این بیانیه همچنین تاکید شده است که نیروهای دفاعی و زمینی یمن توانایی کافی برای وارد شدن به عمق مرزهای عربستان و همچنین مواجهه با واکنشهای تهاجمی ریاض را دارند.
 • به دنبال تشدید حملات جنگند های ائتلاف ضد یمن به منطقه نقم در صنعا، طی شب گذشته تاکنون شمار قربانیان این حملات به ۸۹ شهید و ۲۹۰ زخمی رسیده است.
 • جنبش مردمی انصارالله یمن اعلام کرد که موفق شده، سامانه دفاعی جدیدی با برد متوسط برای مقابله با حملات هوایی راه اندازی کند.
 • رئیس اتحادیه علمای یمن و مشاور ارشد جنبش انصارالله گفت: استکبار جهانی تلاش می‌کند با حمله به یمن جنگی تمام عیار بین شیعه و سنی ایجاد کند و این مساله دقیقا از اهداف رژیم صهیونیستی است.(بیشتر بخوانید)
 • آتش بس پنج روزه امشب راس ساعت ۲۳ به وقت یمن آغاز شده و تجاوزات هوایی ائتلاف عربی علیه این کشور متوقف می شود.
 • فیلم / به نقل از کاربران شبکه های اجتماعی: چکیده ارتش سعودی - آمریکایی که برای حمله به استان صعده یمن تجهیز شده است.[KGVID align = " center " width = " ۳۲۰ " height = " ۲۴۰ "] http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۵ / ۲۲۰۲s۲. mp۴[/ KGVID]
 • " اسماعیل ولد الشیخ " فرستاده جدید سازمان ملل در امور یمن در آستانه اجرای آتش بس برای توقف تجاورات عربستان علیه یمن، وارد صنعا پایتخت این کشور شد.