سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ حمله هوایی در مناطق مختلف یمن انجام شده است.

به گزارشMuslimPress،سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی روز گذشته(شنبه) اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ حمله هوایی در مناطق مختلف یمن انجام شده است.

 • یک مقام بلند پایه سازمان ملل متحد اعلام کرده است که بعضی از این حملات قوانین بین المللی را نقض کرده است.
 • ناظر سازمان ملل متحد در امور یمن اعلام کرد که اکثر حملات هوایی در مناطق پرجمعیت انجام گرفته است. این حملات در بعضی دفعات با اخطار قبلی به مردم صورت می گرفت و در خیلی از مواقع بدون اخطار انجام می شد که این مسئله ناقض قوانین بین المللی است.
 • با اینکه ائتلاف متجاوز عربی به مردم " صعده " اخطار دادند که شهر را ترک کنند، اما خیلی از غیرنظامیان به علت شرایط سخت جنگی و کمبود سوخت قادر به خروج از صعده و مهاجرت به شهر های دیگر نیستند.
[image src = " http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۵ / photo _ ۲۰۱۵-۰۵ - ۱۰ _ ۱۱-۵۷ - ۲۴. jpg " width = " ۵۰۰ " height = " ۶۰۰ " title = " پشت خنده هایت یک دنیا حرف است " lightbox = " yes " align = " center "]
 • سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی اعلام کرد که در پاسخ به راکت هایی که رزمندگان حوثی به مناطق مرزی عربستان شلیک کرده اند ۱۰۰ منطقه در یمن را هدف قرار دادند.
 • یکی از ژنرال های ائتلاف متجاوز عربی اعلام کرد که این حملات هوایی با هدف بمباران و از بین بردن مواضع و تجهیزات رزمندگان حوثی انجام شده است.
 • وزارت بهداشت یمن طی بیانیه ای اعلام کرده است که ۱۳ بیمارستان در استان صعده بر اثر این حملات نیرو های متجاوز ائتلاف عربی ویران شده است.
 • مسجد امام هادی(ع) در شهر صعده نیز مورد حمله جنگنده های سعودی قرار گرفت که بر اثر آن، چهار غیر نظامی شهید و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند. بنای این مسجد در این حمله تخریب شده است.این مسجد از بناهای تاریخی شهر صعده محسوب می شود و قدمت آن به سال ۲۹۰ هجری قمری باز می گردد.
[image src = " http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۵ / photo _ ۲۰۱۵-۰۵ - ۱۰ _ ۱۱-۵۸ - ۲۹. jpg " width = " ۵۰۰ " height = " ۳۵۰ " title = " کشور های حاشیه خلیج ما را می کشند " lightbox = " yes " align = " center "]
 • جنگنده های متجاوز پایتخت یمن را مورد حمله قرار دادند. محل اقامت «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن هدف این حمله قرار داشته است.
[image src = " http: / / www. fa. moslempress. com / content / uploads / ۲۰۱۵/۰۵ / ۱۱۰۲۵۱۶۶ _ ۳۶۳۳۹۱۱۳۰۵۳۳۴۱۲ _ ۷۲۶۶۴۶۹۲۱۰۶۱۷۵۱۶۷۷۴ _ n. jpg " width = " ۵۰۰ " height = " ۳۵۰ " title = " علی عبدالله صالح روبروی منزلش با مردم حرف می زند، در حالی که جنگنده های آل سعود منزلش رو تخریب کردند. " lightbox = " yes " align = " center "]

علی عبدالله صالح روبروی منزلش با مردم حرف می زند، در حالی که جنگنده های آل سعود منزلش رو تخریب کردند.

 • جنبش انصارالله یمن طی صدور بیانیه‌ای با تأکید بر ضرورت رساندن دارو، غذا، مشتقات نفتی، تجهیزات مورد نیاز برای ترمیم خطوط انرژی و شبکه‌های ارتباطاتی و مخابراتی این کشور، از آغاز گفت‌وگو‌ها تحت نظارت سازمان ملل استقبال کرد.(بیشتر بخوانید)
 • در پی تجاوز ائتلاف عربی به سرگردگی رژیم آل سعود به یمن، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی انتشار بیانیه ای ممانعت از رسانیدن خدمات امدادی و کمک‌های اولیه و همچنین به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی و ممنوعه علیه مردم یمن را محکوم و تأکید کرده است:(این اقدامات) نه تنها پرده از چهره سفاک و خونریز این باصطلاح خادمین حرمین شریفین را بر داشته است علاوه بر آن مدعیان دفاع از حقوق بشر را با سوال جدی روبرو نموده است.(بیشتر بخوانید)
 • وزرای خارجه ترکیه و قطر در نشست خبری ضمن تاکید بر حمایت دو کشور از آتش‌بس در یمن، خواستار حل سیاسی بحران یمن شدند.
 • رئیس‌جمهور مستعفی یمن در پی شکست‌های سنگین از انصارالله، چندین نفر دیگر از فرماندهان امنیتی ارتش را برکنار کرد.
 • یگان‎های پیشرو در نیروی هوایی مالزی برای مشارکت در عملیات " بازگردانیدن امید " جهت بمباران یمن وارد عربستان شدند.