اعتراضات شهروندان شهر " بالتیمور " آمریکا به قتل " فردی گری " جوان ۲۵ ساله سیاهپوست توسط پلیس این کشور، در حالی شب گذشته(دوشنبه) به اوج خود رسید که مقامات ارشد این شهر به رفتار خشونت آمیز مأموران پلیس در زمان دستگیری وی اعتراف کردند.
به گزارشMuslimPress، در حالی که اعتراضات به کشته شدن " فردی گری " جوان ۲۵ ساله سیاه‌پوست در شهر " بالتیمور " واقع در ایالت " مریلند " آمریکا از چندین روز قبل شروع شده و همچنان ادامه دارد، دخالت پلیس و درگیری آنها با معترضان هم اکنون تشدید شده است. " فردی گری " حدود ۳ هفته پیش به نحوی خشونت‌آمیز توسط نیروهای پلیس آمریکا بازداشت و به خودروی گشت منتقل شد. برخورد خشن پلیس منجر به آسیب به ستون فقرات این جوان ۲۵ ساله سیاهپوست و نهایتا مرگ او در بیمارستان بازداشتگاه شد.
مقامات ارشد شهر " بالتیمور " اعتراف کردند که مأموران پلیس دو هفته پیش در زمان دستگیری " فردی گری " جوان مقتول ۲۵ ساله سیاهپوست آمریکایی، رفتار نامناسبی با او داشتند.
اعتراضات در بالتیمور از چندین روز قبل با حضور مردم خشمگین از تبعیض نژادی پلیس سفیدپوست آمریکا آغاز شد؛ اعتراضاتی که با سرکوب پلیس همراه شده است و روز شنبه خبرهایی درباره بازداشت ده‌ها نفر مخابره شد.برخی خبرنگاران حاضر در صحنه اعتراضات و درگیری‌ها در شهر بالتیمور از شلیک گلوله‌های پلاستیکی خاص به معترضان خبر دادند گلوله‌هایی که سبب زخمی شدن تظاهرات‌کنندگان شده است. شب گذشته(دوشنبه شب) به وقت محلی، اعتراضات در " بالتیمور " با حضور و سرکوب پررنگ نیروهای پلیس آمریکا، اعتراضات بیشتر رنگ خشونت به خود گرفت تا جایی که خبرها از به آتش کشیدن چندین خودرو در خیاباٯستگیری " فردی گری " جوان مقتول ۲۵ سان حکایت دارند. مقامات پلیس آمریکا همچنین از به آتش کشیده شدن چندین خودرو در شهر بالتیمور و درگیری‌های خیابانی معترضان با نیروهای دولتی خبر دادند. تشدید اعتراضات سبب شده تا نیروهای «گارد ملی» هم برای کمک به سرکوب اعتراضات وارد شهر شوند.
منبع: خبرگزاری فارس