ولیعهد ابوظبی از نظامیان اماراتی مستقر در پایگاه هوایی " ملک فهد " بازدید کرد و با وزیر دفاع عربستان درباره ادامه عملیات " بازگرداندن امید " علیه یمن رایزنی کرد. این درحالی است که حملات گسترده ائتلاف عربی علیه یمن با بمب های ممنوعه در ماه حرام رجب همچنان ادامه دارد.

به گزارشمسلم پرسو به نقل از العالم، " محمد بن زاید آل نهیان "(ولیعهد ابوظبی) که دیروز(یکشنبه) برای بازدید از نظامیان اماراتی به پایگاه هوایی " ملک فهد " در طائف رفته بود؛ با " محمد بن سلمان بن عبدالعزیز " وزیر دفاع عربستان دیدار و گفتگو کرد.
محمد بن زاید در این دیدار تأکید کرد که امارات همچنان به عملیات " بازگرداندن امید " ادامه می‌هد.
وزیر دفاع عربستان و ولیعهد ابوظبی همچنین در جریان این بازدید، شاهد پرواز جنگنده‌های ائتلاف برای انجام مأموریت و بمباران مناطق مختلف یمن بودند.


تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن در حالی وارد دومین ماه خود شد که ۵ هزار حمله هوایی با استفاده از ۱۸۵ فروند جنگنده از پیشرفته ترین هواپیماهای جنگی که به شهادت و زخمی شدن بیش از ۵ هزار نفر انجامید را در کارنامه خود دارد.
جنگنده های متجاوز هزاران تن مواد منفجره شامل بمب های خوشه ای را بر سر یمنی های ساکن صنعا، صعده، عدن، تعز، اب، الحدیده، ابین، مارب، شیوه، عمران، حجه، لحج و الضالع ریخته و اینگونه حملات با شدتی بسیار زیاد همچنان علیه منازل مسکونی و تمام تاسیسات زیربنایی، اقتصادی، آموزشی، فناوری، نظامی و حتی ورزشی ادامه دارد.
فج عطان یکی از محله های بسیار قدیمی و مهم " صنعا " پایتخت یمن است که درکنار دهها منطقه دیگر یمن حدود یک هفته قبل مورد حمله عربستان سعودی با خطرناک ترین سلاح ممنوعه بین المللی قرار گرفت.
این در حالی است که عربستان سعودی هفته گذشته با اعلام توقف عملیات " طوفان قاطعیت " از آغاز عملیات " بازگرداندن امید " خبر داده بود. اما با این حال حملات تجاوزکارانه جنگنده‌های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی به مناطق مختلف یمن و کشتار شهروندان در " ماه‌های حرام " همچنان ادامه دارد.
لازم به ذکر است که احترام به ماه‌های حرام در نزد اعراب نه از دوره اسلام که از دوران جاهلیت مورد تبعیت بوده و در این ماه شکار و ‌قتل نفس نه تنها حرام بلکه مجازات آن دوبرابر ماههای عادی سال محسوب می شد. براین اساس احترام به این ماهها(ذی القعده، ذی الحجه، ‌ محرم و رجب) بر تمامی مسلمانان واجب است.