کارشناسان نظامی و متخصصان اعلام کرده‌اند که ائتلاف عربی با سرکردگی عربستان سعودی در مناطق مسکونی یمن به ویژه منطقه " فج عطان " واقع در جنوب صنعا، موشک‌های فسفری و بمب‌های حاوی اورانیوم و بمب‌های خلأ که جزو قوی‌ترین بمب‌های جهان هستند، استفاده کرده است.

به گزارشمسلم پرس، کارشناسان نظامی اعلام کردند: سلاح‌هایی که جنگنده‌های سعودی در حمله به منطقه «فج عطان» صنعا پایتخت یمن به کار بردند، ساخت آمریکا و حاوی ماده «اورانیوم ضعیف شده بوده است!
همچنین استفاده از سلاح های حاوی گاز های سمی، موجب ایجاد حالت خفگی و تنگی نفس در میان ساکنان این منطقه شده است.
اخیرا سازمان دیده بان حقوق بشر نیز اعلام کرده است که مدارکی دال بر استفاده عربستان از بمب‌های خوشه‌ای در مناطق مسکونی یمن در اختیار دارد.
این سازمان قبل از این هم نسبت به استفاده عربستان از سلاح های ممنوعه در یمن هشدار داده بود.
سرتیپ ستاد " شرف غالب لقمان " سخنگوی نیروهای مسلح یمن، از جامعه بین المللی خواست در مقابل قتل عام مردم یمن از سوی ائتلاف تجاوزکارانه عربی به رهبری عربستان سعودی تحرکی انجام دهد.
وی افزود: استفاده از بمب های ممنوعه موجب تخریب گسترده در محلات و مجتمع های مسکونی در صنعا و سایر استان ها یمن شده است.
بمب خلأ بمبی حاوی سوخت جامد است که با سرعت بالایی آتش می‌گیرد و تبدیل به گاز می‌شود که اکسیژن را جذب می‌کند. این بمب‌ها موجب انفجار خیلی شدید می‌شوند که درجه حرارت ناشی از عملیات یک انفجار به حدود ۳۰۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد و ویرانی شدید تا عمق زمین به بار می‌آورد.
همچنین استفاده از بمب‌های خلأ از نظر بین‌المللی ممنوع است اما اسرائیل در چندین حمله علیه غزه و لبنان و آمریکا در حملات خود در افغانستان از آن استفاده کرده‌اند.
لازم به ذکر است که ساکنان صنعا تاکید کرده‌اند که حملات روز دوشنبه گذشته شدیدترین حملات از آغاز تجاوز ائتلاف عربی به سرکرگی عربستان سعودی به یمن بوده است. در این حمله وحشیانه جنگنده‌های سعودی با استفاده از بمب‌های فسفری، بزرگترین قتل عام را رقم زدند. فعالان حقوق بشر و ضد جنگ هم خواستار «تحقیقات بین‌المللی» درباره این حمله شدند.