رژیم صهیونیستی از یک شبکه تلویزیونی فرانسوی خواسته است گزارش ۱۳ سال قبل خود را در خصوص شهادت نوجوان ۱۲ ساله فلسطینی تغییر دهد.

رژیم صهیونیستی دوباره از یک شبکه تلویزیونی فرانسوی خواست گزارش ۱۳ سال قبل خود را درباره شهادت " محمد الدره " به ضرب گلوله نیروهای این رژیم اصلاح کند چرا که به عقیده این رژیم پخش فیلم و تصاویر مربوط به محمد الدره باعثتنفر مردم جهان از صهیونیستها شده است.
محمد الدره ۱۲ ساله و پدرش " جمال " در سپتامبر ۲۰۰۰ در جریان انتفاضه هنگامی که در یکی از مناطق غزه در کنار سکویی پناه گرفته بودند هدف تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی قرار می گیرند و در نهایت محمد شهید می شود. در این ماجرا پدر محمد الدره نیز مجروح شد.
مسؤولان رژیم صهیونیستی معتقدند انتشار فیلم و تصاویر شهادت محمد الدره در رسانه های دنیا به وجهه این رژیم در سطح جهان لطمه زده و باعثبروز احساسات ضد صهیونیستی شده است.
چندین سال پس از این جنایت، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر در سپتامبر ۲۰۱۲ برای سرپوش گذاشتن بر این ماجرا و تحریف آن، دستور آغاز تحقیقات درباره شهادت محمد الدره را صادر کرد.
رژیم صهیونیستی ابتدا از شهادت محمد الدره عذرخواهی کرد، ولی بعدا مدعی شد گروه های فلسطینی عامل کشته شدن این کودک هستند.
" یوسی کوپرواسه " که به دستور نتانیاهو کمیته ای را برای تحقیق درباره شهادت محمد الدره تشکیل داد، در اظهاراتی عجیبتر مدعی شد: " کشته شدن محمد الدره در روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۰ صحت ندارد. "
با این حال، " ابورحمه " فیلمبردار صحنه شهادت محمد الدره، گزارش رژیم صهیونیستی را نپذیرفته و تأکید کرد، که قبر محمد الدره در اردوگاه البُریج قرار دارد و وی آماده است تا برای تشکیل کمیته‌ای بین المللی و بی طرف جهت تحقیق درباره شهادت این کودک فلسطینی همکاری کند.
جمال الدره پدر محمد الدره نیز گزارش رژیم صهیونیستی را دروغ می داند؛ وی برای درمان جراحاتی که به دلیل اصابت گلوله های نظامیان رژیم صهیونیستی برداشت، در بیمارستانی در اردن تحت درمان قرار گرفت.
جمال الدره می گوید: صهیونیستها یک بار می گویند که محمد الدره زنده است و بار دیگر اعلام می کنند که به ضرب گلوله گروه های فلسطینی کشته شد.