واشنگتن پست طی یه مقاله اذعان کرد که شهید عماد مغنیه طی یک برنامه ریزی اطلاعاتی بین " سیا " و " موساد " به شهادت رسیده است.
به گزارشمسلم پرسو به نقل از خبرگزاری ۵۹۸، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی نوشت که «عماد مغنیه» از رهبران ارشد حزب‌الله طی عملیات مشترک سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» و سازمان جاسوسی صهیونیست‌ها موسوم به «موساد» به شهادت رسیده است.
در سال ۲۰۰۸، «عماد مغنیه» از فرماندهان ارشد نظامی حزب‌الله در یک حادثه بمب‌گذاری در دمشق به شهادت رسید. این انفجار روز ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ درون یک خودروی میتسوبیشی نقره‌ای رنگ در یکی از خیابان‌های دمشق به وقوع پیوست که عماد مغنیه به شهادت رسید و دو نفر دیگر زخمی شدند. علیرغم آنکه برخی گزارش‌ها حاکی از نقش پشت پرده سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی بود، واشنگتن‌پست در گزارشی فاش کرد که این بمب‌گذاری عملیات مشترک موساد و سیا بوده است. طبق این گزارش، روز ۱۲ فوریه ۲۰۰۸، عماد مغنیه، در یک خیابانی آرام در دمشق در نزدیکی رستورانی در حال راه رفتن بود و در نزدیکی او تیمی از مأموران سیا، حرکات او را زیر نظر داشتند. وقتی مغنیه به خودرویی پارک شده نزدیک شد، یک بمبی که در یک تایر یدکی در پشت خودرو نصب شده بود، منفجر شد و موجب شد که مغنیه در همانجا به شهادت برسد. یکی از مقامات سابق اطلاعاتی آمریکا می‌گوید: برنامه‌ریزی این ترور به شیوه‌ای بود که آمریکا می‌توانست به آن اعتراض کند و آن را لغو کند اما نمی‌توانست آن را اجرا کند. این مقام سابق آمریکایی می‌گوید که آمریکا به ساخت این بمب کمک کرده است و به طور مداوم آن را در تأسیسات سیا در کارولینای شمالی مورد آزمایش قرار داده است تا اطمینان حاصل کند که این بمب تنها منطقه‌ای را هدف قرار دهد که در نظر داشتند و خسارات ناخواسته به بار نیاورد. وی ادامه داد: ما حدود ۲۵ بمب منفجر کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که کار خود را به درستی انجام می‌دهیم. طبق این گزارش، همکاری بسیار نزدیک سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل نمایانگر اهمیت هدفی بود که آنها در نظر داشتند. به گزارش واشنگتن‌پست، آمریکا هرگز به مشارکت در ترور مغنیه اعتراف نکرده است و تا بحال جزئیات اندکی درباره این عملیات مشترک سیا و موساد برای ترور مغنیه وجود داشته است و اطلاعاتی درباره شیوه‌ای که بمب در خودرو کار گذاشته شده بود یا نقش دقیق آمریکا در این عملیات وجود نداشت. بر اساس این گزارش، این عملیات ترور مغنیه یکی از عملیات‌های بسیار پرخطر محرمانه آمریکا در سالهای اخیر به حساب می‌آید. مشارکت آمریکا در این عملیات ترور که توسط پنج نفر از مقامات اطلاعاتی سابق آمریکا تأیید شده است، در واقع عبور از مرزهای قانونی آمریکا به حساب می‌آید. بر اساس این گزارش، مغنیه در کشوری مورد هدف قرار گرفته است که آمریکا با‌ آن در جنگ نبوده است و بعلاوه در یک بمب‌گذاری خودرو به شهادت رسیده است و این تکنیکی است که برخی از دانشمندان قانونی آن را نقض قوانین بین‌المللی می‌دانند و آن را قتل از طریق پیمان‌شکنی می‌نامند. «مری الن اوکانل» استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه «نوتردام» درباره این نوع ترور می‌گوید، «این یک نوع روش قتل است که گانگسترها و تروریست‌ها از آن استفاده می‌کنند. این روش در واقع نقض قدیمی‌ترین قوانین میدان رزم است». مقامات سابق آمریکا که همگی آنها خواستند نامشان فاش نشود، مدعی شدند، مغنیه علیرغم آنکه در سوریه بود، به طور مستقیم در تسلیح و آموزش شیعیان عراق که نیروهای آمریکایی را هدف قرار می‌دادند، نقش داشتند. بحث‌های اندکی در دوران ریاست‌جمهوری جرج بوش در مورد استفاده از خودروی بمب‌گذاری شده به جای استفاده از دیگر ابزارالات برای ترور مغنیه صورت گرفته بود.