حامیان جهانی مساله فلسطین با راه اندازی کمپینی قصد دارند که جمعه آینده(۱۹ دسامبر)، در جهت همبستگی با مردم غزه که از مدت ها قبل با بحران قطع برق در شرایط دشوار محاصره مواجه هستند، به مدت یک ساعت چراغ های منازل خود را خاموش کنند.

حامیان مساله فلسطین قصد دارند در راستای این کمپین بین المللی روز جمعه آینده ۱۹ دسامبر به مدت یک ساعت چراغ های منازل خود را خاموش کرده و تنها از روشنایی شمع در منازل خود استفاده کنند.
این برنامه خاموشی یک ساعته از ۷ تا ۸ شب روز جمعه برگزار خواهد شد و قرار است ضمن برگزاری نشست های دسته جمعی در زیر نور شمع، برخی شخصیت های حامی مساله فلسطین نیز سخنرانی های نمادین انجام دهند.
از جمله برنامه های دیگر این کمپین می توان به اقامه نماز و قرائت دعا در مراکز مذهبی و در زیر نور شمع اشاره کرد.
حامیان مساله فلسطین همچنین تصمیم به انتشار برخی مقالات، تصاویر و فایل های ویدیوئی در پایگاه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی گرفته اند و جمعیت ها، باشگاه ها و تشکل های حامی فلسطین نیز نشست هایی را به منظور بررسی اقدامات عملی به نفع ملت فلسطین و ساکنان غزه برگزار خواهند کرد.
دست اندرکاران این کمپین بین المللی همچنان تجمعاتی را در میدان های بزرگ شهرهای مهم برگزار خواهند کرد که در جریان آن، شرکت کنندگان شمع و تابلوهای حاوی تصاویر مرتبط با بحران برق غزه در دست خواهند گرفت.
علاوه بر این، قرار است فیلمی درباره محاصره غزه پخش شود و نمایش یا تئاتری نمادین در یک سالن یا مکان عمومی اجرا شود. مسئولان این کمپین همچنین قصد دارند از رسانه های محلی برای حضور در این برنامه های نمادین دعوت کنند.
حامیان بین المللی مساله فلسطین همچنین از شخصیت های برجسته و افراد مشهور برای پیوستن به این کمپین دعوت خواهند کرد. آنها همچنین قصد دارند از طریق رایزنی با دوستان خود بهترین راه های اعلام همبستگی با ساکنان غزه را مورد بررسی قرار دهند.