شبه نظامیان وابسته به گوره تروریستی طالبان با حمله به یک مدرسه در پیشاور پاکستان ۵۰۰ دانش آموز و مدرس را گروگان گرفته اند که خبرها از کشته شدن ۱۰۴ نفر از این گروگان ها حکایت دارد.

صبح امروز(سه شنبه) شبه نظامیان مسلح با حمله به مدرسه‌ای وابسته به ارتش پاکستان در پیشاور حدود ۵۰۰ دانش‌آموز و مدرس را به گروگان گرفتند.
گروه تروریستی طالبان پاکستان در بیانیه‌ای مسوولیت گروگان گیری این افراد را برعهده گرفته است.
منابع پاکستانی اعلام کردند که که حدود ۵۰۰ دانش آموز و مدرس در مدرسه وابسته به ارتش در پیشاور گروگان گرفته‌ شدند. از ۱۰۴ کشته تاکنون ۸۴ نفر از دانش‌آموزان هستند.
نواز شریف، نخست وزیر پاکستان با حضور در شهر پیشاور از نزدیک پیگیر ماجراست. وی حمله طالبان را یک تراژدی ملی نامیده‌ است.
در همین حال " محمد عمر خراسانی "، سخنگوی طالبان به خبرگزاری رویترز گفته است: عاملان انتحاری ما وارد مدرسه شدند، به آنها دستور داده شد که به کودکان آسیبی نرسانند و فقط پرسنل نظامی را هدف بگیرند. این حمله به تلافی حمله ارتش به وزیرستان شمالی صورت گرفته است.
برخی مقام‌های ارتش از ورود ۶ مرد مسلح با لباس اونیفورم نظامی به داخل مدرسه خبر دادند.
این مدرسه توسط ارتش پاکستان اداره می‌شود.
آمبولانس‌ها در محل حضور دارند و بیش از بیست دانش‌آموز به بیمارستانی در پیشاور منتقل شده‌اند. بیشتر کشته‌شدگان را دانش‌آموزان زیر ۱۵ سال تشکیل می‌دهند.
در عملیات اخیر ارتش پاکستان علیه شبه‌نظامیان طالبان در وزیرستان شمالی و منطقه خیبرپختونخوا، صدها نفر از اعضای طالبان کشته شده‌اند.
یک کارگر مدرسه و یک دانش‌آموز در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی جئو پاکستان گفته‌اند که مهاجمان به سالن اجتماعات مدرسه حمله کردند. در زمان حمله، گروهی از مربیان نظامی مشغول آموزش کمک‌های امدادی به دانش‌آموزان بودند.

منبع: اسکای نیوز عربی