نیروهای ارتش سوریه موفق شدند در «حلب» استان شمال غربی این کشور، پیشروی چشمگیری بکنند و برای محاصره کامل شهر حلب آماده می‌شوند.

روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» که تحت حمایت عربستان سعودی است گزارش داد، ارتش سوریه پس از درگیری با تروریست‌های مسلح و کشتن ۲۱ نفر از آنها، در آستانه محاصره کامل این شهر قرار گرفته است.
«رامی عبدالرحمن» رئیس گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر» سوریه، گزارش داد، در تازه‌ترین درگیری میان ارتش سوریه و تروریست‌های مسلح در منطقه «حندرات» واقع در شمال شهر حلب، ۲۱ تروریست و ۹ سرباز ارتش سوریه کشته شدند.
الشرق الاوسط در ادامه گزارش خود نوشت، نیروهای ارتش سوریه با پیشروی در منطقه حندرات، قصد دارد این منطقه را به صورت کامل در اختیار بگیرد و راه اصلی امدادرسانی تروریست‌ها را ببندد.
بنا بر این گزارش، یگان‌های ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع مردمی، کنترل کامل «مزارع الملاح»، و منطقه جنوب و غرب حندرات را به دست گرفت.
الشرق الاوسط می‌افزاید: درگیری در حندرات از چندین هفته است که ادامه دارد و مخالفان دولت سوریه قصد دارند کنترل این منطقه راهبردی را در دست داشته باشند تا خطوط امدادرسانی آنها از ترکیه قطع نشود.
به گزارش این روزنامه، در صورتی که نیروهای سوریه موفق شوند کنترل کامل این منطقه را به دست گیرند، این مسئله سبب خواهد شد تا مناطق تحت اختیار مخالفان در حلب به صورت کامل محاصره شود.
بنا بر این گزارش، گروهک تروریستی «جبهه النصره» نیز در «ریف ادلب» از موشک‌های(تاو) آمریکا استفاده کرد.

منبع: روزنامه الشرق الأوسط