هزاران شهروند آلمانی با حضور در خیابان‌های شهر کلون علیه تظاهرات اخیر افراطیون جناح راست آلمان علیه مسلمانان و اسلام گرایی در اروپا، اعتراض کردند.

حدود ۱۵ هزار آلمانی روز گذشته(یکشنبه) در شهر «کلون»، چهارمین شهر پر جمعیت این کشور، در اعتراض به نژادپرستی به خیابان‌ها آمدند.
شبکه خبری «راشاتودی» با اعلام این خبر از حضور هزاران معترض در راهپیمایی آرام عصر یک‌شنبه گزارش داد؛ معترضان در طول راهپیمایی شعار می‌دادند «شما کلون هستید، ‌ این‌جا دیگر هیچ نازی حضور ندارد». اعتراضات عصر یک‌شنبه در واقع پاسخی بود به تظاهرات اخیر افراطیون جناح راست آلمان علیه مسلمانان و اسلام گرایی در اروپا.
گروه‌های راست‌گرای آلمانی اخیرا در اعتراض به حضور مسلمانان و هم‌چنین حضور مهاجران دیگر کشورها در آلمان، اعتراضات خیابانی صورت داده بودند که مخالفان نژادپرستی با محکوم کردن آن، ‌ نژادپرستان را دعوت به تحمل بیشتر کرده و خواستار پایان دادن به گرایشات ضد مسلمانی در آلمان شدند.
در طول ماه‌های اخیر، ‌ گروه‌های متعددی در شهرهای «درسدن» و «دوسلدورف» علیه اسلام‌گرایی در اروپا راهپیمایی‌های اعتراضی صورت داده بودند. در ماه اکتبر نیز یکی از این اعتراضات علیه اسلام بنیادگرا به آشوبی خیابانی در شهر «کلون» تبدیل شد.
روز گذشته آلمانی‌هایی که خواستار تعادل هستند در اعتراض به این حرکات نژادپرستانه، راهپیمایی اعتراضی آرامی در شهر کلون ترتیب داده و با شعارهای ضد نژادپرستی به نژادپرستان یادآور شدند که نازی‌ها دیگر بر این شهر حاکم نیستند.