جمعی از مردم آمریکا در اعتراض به تبرئه پلیسی که یک نوجوان سیاهپوست را در ایالت فرگوسن به قتل رسانده بود، مقابل وزارت دادگستری این کشور تجمع کردند.

تعدادی از مردم آمریکا روز گذشته(دوشنبه) با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان " زندگی یک سیاه‌پوست ارزش دارد "، " دستها بالاست، تیراندازی نکنید " و " پلیس ویلسون را دستگیر کنید " مقابل وزارت دادگستری در واشنگتن تجمع کردند.
یکی از سخنرانان در این تجمع که یک کشیش سیاه‌پوست بود از دولت خواست تا از عدالت حمایت کند در غیر این‌صورت اعتراضات مردم همانند آتش‌فشانی بر سر آنها فرود خواهد آمد.
این کشیش در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر وضعیت سیاه‌پوستان در آمریکا گفت: از سال‌های پیش نحوه رفتار با سیاه‌پوستان مناسب نبوده است. در سال‌های قبل برده‌داری یکی از علل نقض حقوق سیاه‌پوستان بود و در حال حاضر نیز دولت در حال تبدیل شدن به یک دولت نظامی است که برای سرکوب اعتراضات از ارتش استفاده می‌کند.
در ادامه مدیا بنجامین از گروه فعال حقوق بشر " کد پینک " اعلام کرد روز چهارشنبه مادرانی که فرزندان خود را در جریان خشونت‌های اخیر پلیس از دست داده‌اند به واشنگتن خواهند آمد و مقابل وزارت دادگستری دست به تظاهرات خواهند زد.
در پایان، این گروه به حمایت از مردم فلسطین و مرتبط ساختن خشونت‌های اخیر علیه سیاهان و وضعیت مردم فلسطین پرداختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم