نیروهای امنیتی عراق، در جریان عملیاتی که برای پاکسازی استان دیالی از وجود تروریست های داعش آغاز کرده اند، وارد مناطق استقرار نیرو های این گروه تروریستی شدند.

نیروهای عراقی متشکل از ارتش و نیرو های داوطلب مردمی اکنون از سه محور وارد السعدیه شده اند تا این منطقه مهم را از وجود داعش پاکسازی کنند.
السعدیه یکی از مهمترین مناطق استقرار تروریست های داعش در استان دیالی است که در ژوئیه گذشته به دست عناصر این گروه افتاد.

هلاکت سرکرده عربستانی گروه تروریستی داعش در عراق
منابع خبری از مرگ " عمر الجریس " از سرکردگان عربستانی گروه تروریستی داعش در حمله هوایی به موصل خبر دادند.
عمر الجریس برادر عبدالرحمن الجریس، وکیل معروف سعودی است که متخصص پرونده زندانیان عربستانی در عراق است.
عمر که دارای سه فرزند است، در سال ۲۰۰۵ به دست نیروهای آمریکایی در عراق بازداشت شد و هفت سال پیش به عربستان تحویل داده شد.


به نوشته سایت " سبق " عربستان، وی که کنیه اش " ابو الحسن الجزراوی " است، سه سال در زندان ماند و سپس آزاد شد؛ اما دوباره به عراق بازگشت تا اینکه چهارشنبه گذشته در حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش در موصل به هلاکت رسید.
این داعشی که از مهمترین سرکردگان و بنیانگذاران این گروه تروریستی است، مدتی مسئول شرعی و پس از آن از فرمانده نظامی و امنیتی یکی از گروه های تروریستی در عراق بود تا اینکه در سال ۲۰۰۵ در عراق بازداشت شد.

درگیری شدید نیروهای پیشمرگه با تروریست های داعش در بعقوبه
یک منبع امنیتی در استان دیالی تأکید کرد که نیروهای پیشمرگه کرد با پشتیبانی نیروی هوایی به محله های الوحده، التجنید و الجماهیر در ناحیه جلولاء(در۷۰ کیلومتری شمال شرقی بعقوبه) حمله کردند.
نیرو های پیشمرگه در این محله ها وارد جنگ خیابانی شدیدی با داعش شده است و تروریست ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای پیشمرگه در ساختمان های بلند سنگر گرفته اند.

منبع: العالم