رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه گفت: ۹۰ درصد مردم غزه از فقر و ۶۵ درصد از بیکاری رنج می برند.

جمال الخضری، رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه در نامه ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل و مارتین شولز رئیس پارلمان اروپا گفت: بازسازی واقعی تنها با گشودن تمامی گذرگاه های غزه و ایجاد گذرگاهی امن میان غزه و کرانه باختری برای وارد کردن نیازهای روزمره از جلمه مصالح ساختمانی صورت خواهد گرفت.

وی خواستار ایجاد سازوکاری برای عملی کردن وعده های طرف های کمک کننده در کنفرانس قاهره و شروع بازسازی واقعی و نه رسانه ای نوار غزه شد.

الخضری همچنین خواستار توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و توقف سیاست های سختگیرانه این رژیم و اعمال فشاری واقعی به مقامات صهیونیست از طریق نهادهای سازمان ملل و پارلمان اروپا شد.

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره تاکید کرد: رژیم صهیونیستی دو میلیون فلسطینی را در نوار غزه به صورت جمعی مجازات می کند و با بستن تمام گذرگاه ها آنها را از هر گونه رفت و آمد و وارد کردن نیاز های روزانه محروم کرده است.

وی در نامه خود آماری از شرایط به وجود آمده به خاطر محاصره و بستن گذرگاه ها ارائه کرد و گفت: نزدیک به ۹۰ درصد مردم غزه از فقر و ۶۵ درصد از بیکاری رنج می برند و میانگین درآمد روزانه هر فرد به یک دلار کاهش پیدا کرده است و قریب به یک میلیون شهروند برای گذاراندن امور روزمره نیاز به کمک و امدادرسانی دارند.

منبع: روزنامه الدستور