وزارت جنگ رژیم صهیونیستی و آژانس دفاع موشکی وزارت دفاع آمریکا، ۹ سپتامبر سیستم دفاع موشکی «پیکان ۲» را آزمایش کردند که ظاهرا به شکست انجامیده است.

روزنامه «جروزالم‌پست» با اشاره به اینکه آین آزمایش در پایگاه هوایی «پالماخیم» انجام شده، گزارش داد رژیم صهیونیستی از ارائه نتایج این آزمایش خودداری کرده است. یک مقام ارشد در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، یک روز بعد از برگزاری این آزمایش، در توجیه این مسئله به خبرنگاران گفت: ‌ برخی اوقات تصویر کامل آزمایش موشک به سرعت مشخص نمی‌شود اما ظرف یک یا دو روز متوجه می‌شویم چه اتفاقی رخ داده است و نتایج آزمایش روشن‌تر می‌شود.
بر اساس این گزارش، ظرف چند ساعت بعد از آزمایش موشکی در ماه سپتامبر، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد موشک پیکان ۲ در اصابت به موشک هدف اسپارو(Sparrow) موفق نبوده است. به نوشته هاآرتص، موشک هدف بعد از سقوط در آب، از دریا یافت شده است. موشک هدف اسپارو از یک هواپیما پرتاب شد تا پرتاب موشک بالستیک را شبیه‌سازی کند.
با این حال، یک مقام نظامی رژیم صهیونیستی مدعی شد پرتاب موشک پیکان و سیستم ردیابی به درستی انجام شده است اما یک منبع دیگر در وزارت جنگ اسرائیل اذعان کرد که ردیابی این موشک ناکام بوده است.
بر اساس این گزارش، وزارت جنگ اسرائیل و آژانس هوافضای این رژیم هر دو از بیان اینکه آیا این آزمایش موشکی انتظارات آنها را برآورده کرده است یا خیر، خودداری کرده‌اند.